Ten wypadek wydarzył się w 2019 roku. Australijka obudziła się pewnego dnia, gdy ktoś jęczał w krzakach na jej podwórku. Jak informuje Yahoo News, okazało się, że to szczeniak, ale bardzo nietypowy i puszysty. Kobieta zwróciła za pomocą do Facebook, aby zapytać, co to jest za zwierze. Któs mówił, że to lis, niektórzy byli przekonani, że to dingo jest australijskim psem drapieżnym. Kobieta zabrała szczeniaka do specjalistów w poniedziałek i wróciła z odpowiedzią: tak, to naprawdę dingo.

zwierzęta
zwierzęta

Wiemy jak mieszka Daniel Martyniuk

Tak samo było zauważono zadrapania na plecach to najprawdopodobniej ślady po pazurach drapieżnego ptaka. Prawdopodobnie porwała dziecko z rodziny i planowała ucztować na nim, ale nie wyszło. Dowiedziawszy się o szczeniaku Dingo, weterynarz Rebekka skontaktowała się Lin Watson, dyrektor Australian Dingo Foundation.

piesek wandy
piesek wandy

Popularne wiadomości teraz

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Ogórki konserwowe idealny przepis na zapasy zimowe

Ananasy z cukinii: nie da się odróżnić od prawdziwych!

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Ogłosiła, że ​​jest gotowa wziąć szczeniaka pod swoją opiekę i poprosiła lekarza weterynarii o przesłanie jego próbek genetycznych na Uniwersytet Nowej Południowej Walii w celu przeprowadzenia badań. Badania trwały 6-8 tygodni, a ostatecznie wynik stał się znany. Wendy (takie imię otrzymał) to rasowy dingo. Zespół fundacji był zachwycony.

dingo
dingo

Test psychologiczny: który mężczyzna ci najbardziej się podoba? Dowiedz się, jaką kobietą jesteś

Te zwierzaki znajdują się tam, gdzie żyje 80% populacji Australii i są bliskie wyginięcia. Dlatego Wendy jest tak ważna dla zachowania gatunku. Teraz Wendy ma swojego Instagrama, gdzie możemy zobaczyć mnóstwo go przepięknych zdjęć. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com