W końcu chłopiec powiedział: "Napiszę na was skargę do kuratorium!" i poszedł do swojego pokoju, trzaskając drzwiami!

Następnego dnia ojciec spakował najpotrzebniejsze rzeczy i powiedział: "Idziemy!" Adam bardzo chciał mieć hulajnogę elektryczną. Fajny skuter elektryczny ze światłami, wieczorem wydaje się, że latasz nad ziemią.

Wiesz, jak to jest, gdy tata jest zawsze w pracy, a mama jest bardzo miła, nie może odmówić niczego swojemu ukochanemu synowi.

On jest dla niej światłem w oknie, bo nie może mieć więcej dzieci - werdykt ekspertów jest ostateczny. Syn dorósł i zaczął "wyplatać sznury" z matki, bojąc się ojca, ale jednak! A kaprys chana całkowicie zbił go z tropu. Doszło do tego, że on, 12-letni nastolatek, wpadł w furię, nie wstydząc się już ojca.

Łzy, potłuczone naczynia - chłopak niczego sobie nie odmawiał. Pod zasłoną rzucił epickie zdanie do swoich "przodków", które przygotowywał od dawna, ale okazja się nie nadarzyła: "Napiszę na ciebie skargę do kuratorium!" i poszedł do swojego pokoju, trzaskając drzwiami!

Popularne wiadomości teraz

Kiedy koledzy z klasy zaczęli śmiać się z jej syna, w jednej sekundzie postawiła ich wszystkich na swoim miejscu

Kiedy mąż dowiedział się, że moja matka zastawiła mi swoje mieszkanie, powiedział mi, coś, czego nie mogę zrozumieć

W szpitalu położniczym wszyscy patrzyliśmy z góry na Annę i jej dziecko. Ale 15 lat później, kiedy się spotkałyśmy, poczułam się nieswojo

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Powiedzieć, że moi rodzice byli zaskoczeni, to mało powiedziane. Wyjaśnili mu, że to niebezpieczna zabawka, a on jest jedynym synem, nie będzie innych dzieci w rodzinie. A gdyby coś się stało na drodze, jego matka nie przeżyłaby, podobnie jak jego ojciec.

Rodzice nie zastanawiali się, jak poradzić sobie z takim zachowaniem syna. Nie wołali syna wieczorem na kolację, nie rozmawiali z nim rano i nie proponowali mu śniadania.

Czułem się jak outsider. Ale przynajmniej się uspokoił. Powinienem kupić mu hulajnogę? A potem to już nic, nie przestanie, tylko będzie się dalej zachowywał.

Nikt też nie podniesie ręki. Moi znajomi próbowali w ten sposób reedukować swojego nastoletniego syna, ale teraz nie mają dziecka, a rodzice będą czuć się winni do końca życia.

Matka Adama była wierząca, nie chodziła do kościoła codziennie, ale uwielbiała świąteczne nabożeństwa i starała się regularnie przystępować do komunii. Więc po tym incydencie poszła do swojego kościoła następnego ranka.

Porozmawiała z księdzem, podzieliła się swoim nieszczęściem, że nie rozumie, jak dalej żyć i jak uratować syna. Po chwili milczenia ojciec George powiedział:

"Niedaleko stąd mamy kaplicę w państwowym sierocińcu. Nie, to nie jest sierociniec, ale to miejsce dla dzieci, których sytuacja życiowa właśnie się rozwiązuje, zazwyczaj właśnie straciły rodzinę.

Zabierz tam syna, niech sam zobaczy i porówna, co ma, z czego rezygnuje, a co zaniedbuje. Ojciec pobłogosławił Joannę i dał jej numer telefonu do dyrektora ośrodka dla dzieci.

Wieczorem Joanna poszła do pracy męża i postanowiła omówić wszystko bez syna. To była długa i trudna rozmowa. Ale to naprawdę było wyjście. Władlen postanowił sam zadzwonić do dyrektora, ale czuł się nieswojo.

W końcu jest to ośrodek, w którym dzieci już mają dziecięce problemy, a my tutaj dokładamy do nich swoje. Jest więc tylko jedno wyjście: poprosić o pomoc i zapewnić ośrodkowi wszelką możliwą pomoc finansową. I taka była umowa.

Następnego dnia Władlen wyzywająco spakował najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka syna: "Ubieraj się, nie musisz dziś iść do szkoły! Jedźmy w jakieś miejsce!" i poprowadził syna do drzwi.

Mój syn do ostatniej chwili nie rozumiał, co się dzieje. Dotarliśmy do przedszkola na skraju parku, ale po podwórku spacerowali zarówno dorośli, jak i bardzo małe dzieci. Ojciec zaprowadził syna do bramy, dał mu plecak i powiedział cicho:

- "Niedaleko mamy kaplicę w państwowym domu dziecka. Nie, to nie jest sierociniec, ale dzieci są tam w stanie przejściowym, zwykle właśnie straciły swoje rodziny.

Możesz zabrać tam swojego syna, niech sam zobaczy i porówna, co ma, z czego rezygnuje i co zaniedbuje".

Ojciec pobłogosławił Joannę i dał jej numer telefonu do dyrektora tego ośrodka dla dzieci. Wieczorem poszła do pracy męża i postanowiła omówić wszystko bez syna. To była długa i trudna rozmowa. Ale to było naprawdę wyjście. Władlen postanowił sam zadzwonić do dyrektora, ale czuł się nieswojo.

W końcu jest to ośrodek, w którym dzieci już mają problemy, które nie są problemami dzieci, a my tutaj dokładamy do nich swoje. Jest więc tylko jedno wyjście: poprosić o pomoc i udzielić ośrodkowi wszelkiej możliwej pomocy materialnej. I taka była umowa.

Następnego dnia Władlen wyzywająco spakował najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka syna: "Ubieraj się, nie musisz dziś iść do szkoły! Jedźmy w jakieś miejsce!" i poprowadził syna do drzwi.

Do ostatniej chwili mój syn nie rozumiał, co się dzieje. Dotarliśmy do przedszkola na skraju parku, ale po podwórku spacerowali zarówno dorośli, jak i bardzo małe dzieci. Ojciec zaprowadził syna do bramy, wręczył mu plecak i powiedział cicho:

"Postanowiliśmy oddać cię do sierocińca i zamiast tego wybrać inne dziecko. Ponieważ sam dokonałeś tego wyboru. Poznaj wszystkich tutaj, a ja idę do dyrektora." Odwrócił się i podszedł do drzwi wejściowych.

Brama była zamknięta elektronicznie. Spotkaliśmy się z dyrektorem i okazało się, że naprawdę musimy pomóc. Czasami trzeba coś przynieść lub coś zabrać. Czasami są to drobne naprawy, ale wszystko jest do zrobienia dla rodziny.

- Ale rozumiesz, że nie możemy zabrać twojego chłopca w celach edukacyjnych nawet na jeden dzień. Tutaj wszystko jest ściśle regulowane. Niech, chociaż przejdzie się po podwórku, nawet to dobrze mu zrobi.

Ale teraz muszę zawiesić zasłony w jednym z pokoi dziecięcych. Okna są bardzo wysoko — nasz personel nie może ich dosięgnąć. Pomożesz?" - uśmiechnął się dyrektor.

- "Oczywiście, z przyjemnością! Prowadź! Podczas gdy ojciec pracował, syn siedział cicho na werandzie, a inne dzieci podeszły do niego i zaczęły zadawać pytania o to, kim jest i dlaczego tu przyjechał.

Ktoś opowiedział jego historię. Nie były to najbardziej rozmowne dzieci, ale nawet taka komunikacja wystarczyła, by Adam naprawdę zaczął się martwić o swoje życie. Wciąż nie wierzył, że ojciec zostawiłby go w sierocińcu w taki sposób... Ale jakoś te dzieci tu trafiły.

Kilka godzin później ojciec wyszedł z ośrodka i zastał syna na werandzie, wśród dzieci. Wszyscy siedzieli cicho i rozmawiali o czymś prawie szeptem. Ojciec skinął głową, ledwo zauważalnie, "No, idziesz?" i zaczął iść w kierunku wyjścia.

Adam pożegnał się z nowymi przyjaciółmi i szybkim krokiem dogonił ojca.

To było tak, jakby syn został podmieniony, a wieczorem odbyli poważną rodzinną rozmowę. Adam przeprosił rodziców, szczerze prosząc o wybaczenie, bo poruszył go żal z dzieciństwa, który zobaczył w tych dzieciach.

Cała rodzina nadal odwiedzała sierociniec i ośrodek opieki społecznej, gdzie Władlen wieszał zasłony i pomagał dzieciom, jak tylko mógł. I wtedy dyrektor jednego z sierocińców, do którego rodzina chodziła najczęściej, powiedział mojej matce.

- "Wiesz, rozumiem, że to bardzo poważny krok, ale twoja rodzina jest bardzo odpowiedzialna i pozytywna. Więc powinnaś najpierw o tym pomyśleć, nie odmawiaj, pomyśl o tym..." Joanna zaczęła się martwić.

- "W naszym sierocińcu jest bardzo młoda dziewczynka w młodszej grupie - 2,5 roku. Ale jest bardzo podobna do twojego syna, jakby byli bratem i siostrą i mieli ze sobą coś wspólnego. To dobra dziewczynka, co ona tu będzie robić?

Więc ta rodzina ma młodszą siostrę, córkę o imieniu Daryna. Jak miękki, puszysty kotek, wygładziła wszystkie kąty w relacji z najstarszym synem. Rodzina w końcu odnalazła równowagę. Dbaj o siebie i swoich bliskich.

Pisaliśmy również o: Synowa nie miała pojęcia, co teściowa robiła w ich mieszkaniu podczas ich nieobecności. Ale pewnego dnia została przyłapana

Może zainteresuje: Po ślubie mojej przyjaciółki zaczęliśmy się z Adamem spotykać. I nagle dowiedziałam się, że spodziewam się dziecka

Przypominamy o: Matka urodziła Igora w wieku 16 lat, zostawiła go dwa lata później i zniknęła. Kobieta pojawiła się dopiero na ślubie syna