Prezes Rady Ministrów podczas oglądania serialu na Netflixie zauważył pewną nieścisłość i bardzo się zdenerwował. Mowa o niedopatrzeniu historycznym w serialu "Iwan Groźny z Treblinki", opowiadającym historię ukraińskiego zbrodniarza wojennego, Iwana Demianiuka.
DONALD TUSK pije szampana za PÓŁ MILIONA!
Wszystkiemu winna jest mapa, która pojawiła się w jednym z odcinków historycznego serialu. Miała ona obrazować rozmieszczenie obozów zagłady w czasie II wojny światowej. Niestety wkradła się tam nieścisłość- producenci serialu błędnie osadzili je w obecnych granicach Polski.
„Publikuję osobiste nietypowe zdjęcie. Komentarze: ‘W pani wieku takich zdjęć nie wolno publikować.’ ‘Po co to pokazywać. Myśli że ma 16 lat." Z życia
Po raz pierwszy zostałam mamą, nie rodząc dziecka. 'Co mnie obchodzą cudze dzieci. Niech to matki się o nie martwią' – mówiłam i nie wytrzymałam
"Ty milcz, synowo. Zawróciłaś w głowie mojemu Sławkowi. Mnie ostrzegali, że jesteś wiedźmą." "Tak jest, teściowo, sprawdźmy, jeśli chcesz." Z życia
Rodzice i siostra najprzystojniejszego tureckiego aktora Buraka Ozcivita.
Fot. Pixabay
Pomyłka prędko została zauważona prze internautów, a także przez samego Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów postanowił wystosować list do szefa Netflixa.
Donald Tusk podjął decyzję w sprawie kandydowania na prezydenta
"Napisałem list do szefa Netflixa pana Reeda Hastingsa w sprawie nieścisłości historycznych w produkcjach filmowych na tej platformie. Być może dla ich twórców to mało znaczące pomyłki, ale są bardzo krzywdzące dla Polski i naszym zadaniem jest stanowczo zareagować. Mam nadzieję, że moje argumenty spotkają się ze zrozumieniem osób zarządzających Netflixem" - napisał Morawiecki na Facebooku.
Fot. Kaboompics .com, Pexels
"Mapa nie tylko jest nieprawdziwa, ale wprowadza widzów w błąd, sugerując im, że Polska była odpowiedzialna za założenie i prowadzenie tych obozów oraz za popełnione w nich zbrodnie. Mój kraj nie istniał nawet w tamtym czasie jako niepodległe państwo, a miliony Polaków zostały w tych obozach zamordowane. Z tego powodu ten element serialu jest niczym innym jak pisaniem historii na nowo."- pisze dalej.
Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że produkcja jak najszybciej naprawi to niedpoatrzenie, aby nie wprowadzać w błąd swoich widzów.
Zobacz więcej na kolezanka.com