Za sprawą nowego nakazu wprowadzonego w związku z epidemią koronawirusa SARC-CoV-2, każdy z nas wychodząc z domu musi być zaopatrzony w maseczkę ochronną.

Jednak nie ukrywajmy, ich teraźniejsze ceny w sklepach zostawiają dużo do życzenia. Są drogie i często też trudno dostępne, dlatego nie wszyscy zdążyli juz je zakupić.

W jakiej sytuacji możesz zdjąć maseczkę? Warto o tym wiedzieć, zanim dostanie się mandat

Dlatego dla tych, którzy jeszcze swojej maseczki nie mają, lub po prostu nie chcą wydawać na nią pieniędzy doradzamy, by skorzystali oni z pomysłu dr hab. Anny Myczkowskiej-Szczerskiej z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiego ASP, która postanowiła wykorzystać origami do zaprojektowania prostej maski, którą każdy może wykonać w domu.

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Piotr Żyła pokazuje nowego członka rodziny

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Do stworzenia maseczki wystarczą nam tylko: ręcznik papierowy, zszywacz,  dwie gumki recepturki i... odrobina cierpliwości, by nauczyć się podstaw origami.

Origami mask

Jednorazowa maseczka ochronna. Do wyrzucenia po każdym użyciu. Projekt – dr hab. Anna Myczkowska-Szczerska Pamiętajmy, takie maseczki są ochroną doraźną! Zapobiegają dotykaniu twarzy i ograniczają transmisję kropelek. 😷😊 Oprawa filmu Dawid Kozlowski

Gepostet von Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie am Sonntag, 5. April 2020

Pomysłem Polki zainteresowało się już Polskie Radio w Chicago i kto wie, czy zaraz cały świat nie skorzysta z kreatywności dr hab. Anny Myczkowskiej-Szczerskiej.

Zakazy dotyczące zgromadzeń obowiazują także kościoły. Co na to wierni

Oczywiście, wadą maseczki jest to, że jest jednorazowa, jednak gdy nie mamy lepszej opcji - nawet ta papierowa nam wystarczy i pomoże nam się zabezpieczyć nie tylko przed wirusem, ale też przed wysokim mandatem, który nam grozi za nienoszenie maseczki.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com