Święta są piękne pod warunkiem, że mamy z kim dzielić się tą radością i kiedy nie jesteśmy głodni. Niestety nie wszystkim udaje się spokojnie i z pełnym brzuchem spędzać Boże Narodzenie. Na szczęście tym, którym powodzi się nieco lepiej i tym, którzy mają dobre serca z łatwością przyjdzie podzielenie się z potrzebującymi.

Piękna i magiczna kolęda Zenka Martyniuka dalej na czasie!

W święta często tracimy kontrolę nad przygotowywaniem potraw. W rezultacie po świętach zostaje nam bardzo dużo smacznego jedzenia, którego nie jesteśmy już w stanie zjeść.

Zamiast wyrzucać i marnować możemy podzielić się z potrzebującymi.

Popularne wiadomości teraz

Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Warunkiem jest to, aby przekazywane jedzenie było jeszcze świeże i nadające się do zjedzenia. Należy je spakować tak, aby nie narazić go na utratę walorów spożywczych. Najlepiej także napisać datę przygotowania dania.

Tak przygotowaną paczkę możemy włożyć do lodówek, które umieszczone są w większych miastach.

Z pewnością nie jeden ucieszy się, że może zjeść coś smacznego i ani w święta, ani kilka dni później nie będzie wiedział co to głód.

Akcja przekazywania jedzenia bezdomnym w wielu miejscach trwa cały rok. Pamiętajmy o tym, gdy ugotujemy więcej jedzenia, które w naszym domu mogłoby się zmarnować.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com