Mimo iż 30 lat to siła wieku musimy jednak pamiętać, ze nasz organizm juz nie jest taki jak wcześniej.

Cenne informacje w czasie pandemii by zachować zdrowie i odporność

Każda kobieta, która skończyła 30 lat zaczyna sie zastanawiać co dalej, dla wielu jest to czas przemyśleń.

Jedno jest pewne. Jesteś starsza, ale przede wszystkim bardziej dojrzała. Wiesz więcej i powinnaś swoja wiedze przełożyć także na dbanie o swoje zdrowie.

Sprawdź na co zwrócić uwagę i czego nie wybacza juz tak łatwo Twój organizm :)

Popularne wiadomości teraz

To było nieoczekiwane dla wszystkich: Tomasz Lis pokazał swoją trzecią córkę

Daniel Martyniuk jednak się złamał i znów ostro imprezuje. Celebryta zatęsknił za dawnym życiem

Wpadka w porannym programie telewizyjnym. To się mogło źle skończyć

Ewa Farna zachwyca coraz szczuplejszą sylwetką. Wcisnęła się w rozmiar 36

Nieprzespana noc

Ciągle nie doceniamy mocy snu. Jest to spory błąd, bowiem jego odpowiednia ilość wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Nikt nie każe Ci chodzić spać codziennie o 19 razem z dobranocka, jednak musisz pamiętać, ze zarywanie nocy odbije sie na Tobie kolejnego dnia. Możesz liczyć sie nie tylko z workami pod oczami :) ale także z nudnościami i kołataniem serca. Brak snu wpływa na brak apetytu i obniżone samopoczucie. Aby organizm po trzydziestce wrócił do dobrego funkcjonowania potrzebuje przez kolejne dni 3 pełnowymiarowych nocy.

Brak aktywności fizycznej

Po trzydziestce zwalnia nasz metabolizm. Oznacza to, ze nasza przemiana materii nie będzie juz taka jak do tej pory. Poza tym  uprawianie sportu jest niezwykle istotne z uwagi na fakt, ze po trzydziestce stopniowo zaczynają zanikać nasze włókna mięśniowe. Nasze mięśnie staja sie słabsze i mniej elastyczne, a przecież jak wszyscy wiemy to właśnie mięśnie spalają kalorie. Im słabsze mięśnie tym nasz organizm gorzej będzie radził sobie z przemiana materii.

Zła dieta

Pamiętaj o dwóch złotych zasadach:

po pierwsze, jedz śniadania,

po drugie, w ciągu dnia jedz mniejsze porcje, ale często, co trzy-cztery godziny. Jest to o tyle istotne, bowiem gdy wychodzisz do pracy z pustym żołądkiem, wprawiasz swój mózg w pewne zakłopotanie. Wówczas z żołądka docierają do mózgu informacje o braku w zaopatrzeniu. Mózg wysyła więc sygnały do komórek w ciele z poleceniem: „W związku z niedoborami towaru w przewodzie pokarmowym nakazuje się magazynowanie energii do odwołania”. I dlatego, zamiast spalać kalorie, twój organizm zaczyna magazynować tłuszcz. Proste prawda?

Używki

O nadużywaniu alkoholu i paleniu papierosów napisano juz bardzo wiele artykułów. Wszyscy wiemy, ze nie są one dobre dla zdrowia, jednak czasem w ferworze zabawy dajemy skusić sie na drinka lub papieroska. Młodość wybacza bledy, jednak będąc po trzydziestce i paląc papierosy pierwsze efekty zobaczysz po szarzejącej sie skórze i zmianie barwy zębów. Natomiast alkohol uszkadza wątrobę i trzustkę, a także powoduje odwodnienie organizmu. Zastanów sie czy warto poświęcać zdrowie i wygląd kosztem zabawy?

Niebadanie sie

Zastanów sie kiedy ostatnio robiłaś rutynowe badania? Pamiętasz o regularnych badaniu krwi i moczu? A pamiętasz tez ze jesteś kobieta i powinnaś odwiedzać regularnie ginekologa i robić standardowe badania by wystrzec sie chorób? Zastanów sie czy może warto skonsultować sie z dermatologiem bo niepokoi Cie jakaś zmiana skórna? Koleżanko dbaj o siebie i swoje zdrowie :)

Bycie zbyt surowa dla siebie

Nie zapominaj o sobie. Jesteś ważna i wartościowa. Juz czas, abyś zaczęła myśleć o swoich potrzebach. Zacznij realizować pasje, o których zawsze marzyłaś. Spędzaj wolny czas tak jak masz na to ochotę. Odetnij sie od negatywnych znajomości.

Jesteś piękna, ważna i wartościowa. Nigdy o tym nie zapominaj...

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational