Nagrobek Wojciecha Siemiona wyróżnia się jednak na tle innych ze względu na wypisane na nim słowa. Mówi wiele o nim jako o człowieku.

Wojciech Siemion był aktorem teatralnym i filmowym, który zagrał w wielu znanych filmach, m.in. w “Salcie”, “Przygodzie na Mariensztacie”, “Czterech pancernych i psie”, “Alternatywach 4”, “Poszukiwanym poszukiwanej”, “Ziemi Obiecanej” czy wreszcie “Złotopolskich” w roli Zdzisława Wolskiego.

Aktor został pochowany w Alei Zasłużonych na wojskowym cmentarzu na warszawskich Powązkach.

Wojciech Siemion odcisnął swoje piętno na historii polskiego kina. Wystarczy spojrzeć na napis na jego grobie.

Popularne wiadomości teraz

„Kiedy odwiedziła nas moja teściowa, wszystko z lodówki wylądowało w koszu: więc po tym wpuszczaj swoich krewnych do domu”

„Przez długi czas miałam żal do mojej byłej przyjaciółki, dopóki nie zobaczyłam jej zdjęć i wtedy wszystko stało się dla mnie jasne"

"Według standardów mojego męża nie robię wystarczająco dużo dla jego córki. Dlaczego uważa, że w ogóle powinnam coś robić"

„W wieku pięćdziesięciu lat zdecydowałam się odejść od męża, ale spotkałam się z niezrozumieniem ze strony rodziny i przyjaciół: o co tyle hałasu”

“Kto tak potrafi powiedzieć polski wiersz? / By liść usłyszeć, gdy wokoło cisza” - brzmi napis nagrobny znajdujący się obok maski.

Pisaliśmy również o: Tomasz Lis zamieścił bardzo poruszający wpis. "Życie jest okrutne. Zdrada czai się wszędzie"

Może zainteresuje Cię to: Reakcja Jana Pawła II na pytanie Lecha Wałęsy o wymianę żony zaskoczyła wszystkich. "Jak ty z nim wytrzymujesz"

Przypominamy o: Agnieszka Fitkau-Perepeczko poszukuje zastępstwa dla swojego męża. "Musi być nonszalancko ubrany"