Informację o jej odejściu podał Teatr Narodowy w Warszawie za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Hanna Zembrzuska, która pełniła rolę jurorki w programie "Taniec z Gwiazdami", zmarła w wieku 88 lat.

Wieloletnia kariera Hanny Zembrzuskiej związana była głównie z Teatrem Narodowym, gdzie debiutowała w roku 1960. Jej występy zyskiwały uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. Przypomniano, że aktorka odniosła znaczące sukcesy w przedstawieniach takich jak "Fantazy" Słowackiego czy "Zemsta" Fredry. Jej ostatnią rolą na scenie Teatru Narodowego było wystąpienie w premierze "Nie-Boskiej komedii" Krasińskiego.

Hanna Zembrzuska była żoną zmarłego aktora Jana Kobuszewskiego, znanego polskiego artysty, który odszedł w 2019 roku. Para miała długotrwałe małżeństwo, które przetrwało wiele lat i było ukoronowane medalem Prezydenta za długie pożycie małżeńskie.

Wielbicielom talentu Hanny Zembrzuskiej trudno jest pogodzić się z jej odejściem. W mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych pojawiają się liczne wpisy składające hołd i wyrazy współczucia dla aktorki. Jej niezapomniane role na scenie teatralnej oraz w filmach, takich jak "Godziny nadziei" czy "Warszawska syrena", na zawsze pozostaną w pamięci widzów.

Hanna Zembrzuska, z urodzenia Sofijka, ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Warszawie. Jej talent i zaangażowanie przyniosły jej liczne angaże w różnych teatrach, w tym Teatrze Kwadrat, gdzie pracowała przez wiele lat. Aktorka wystąpiła także w spektaklach Teatru Telewizji oraz słuchowiskach Teatru Polskiego Radia.

Popularne wiadomości teraz

Dramatyczne weści. Choroba Anny Lewandowskiej wstrząsnęła opinią publiczną

Nieustający szacunek. W jakim stanie obecnie jest miejsce spoczynku Barbary Borys-Damięckiej

Tajemnicze mieszkanie Kingi Dudy. Co wiadomo o jej luksusowym apartamencie

Cała Polska pogrążona jest w żałobie. Nie żyje aktor z "Klanu", "Złotopolskich" i "M jak miłość"

Polska scena artystyczna straciła jedną ze swoich najwybitniejszych postaci. Hanna Zembrzuska pozostawiła po sobie bogate dziedzictwo artystyczne, które będzie trwać przez wiele pokoleń. Jej talent, pasja i oddanie sztuce na zawsze zostaną docenione i zapamiętane przez wszystkich, którzy mieli przyjemność oglądać jej niezwykłe kreacje i podziwiać jej niezrównane umiejętności aktorskie.

Hanna Zembrzuska była nie tylko utalentowaną aktorką, ale również człowiekiem o wielkim sercu. Wiele organizacji charytatywnych mogło liczyć na jej wsparcie i zaangażowanie. Jej oddanie sztuce szło w parze z jej troską o innych. Przez lata zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą, gdzie jej talenty były doceniane na różnych festiwalach filmowych i teatralnych.

Pisaliśmy również o: Świat muzyki w żałobie. Odszedł Krzysztof Olesiński, członek kultowego zespołu Maanam

Może zainteresuje Cię to: Iga Świątek świętuje 22. urodziny. Tajemniczy prezent, którym została obdarowana, wywołał poruszenie wśród fanów

Przypominamy o: Ekscytujące wiadomości od Barona. Sandra Kubicka nie kryje szczęścia