Kamil Stoch osiągnął już w skokach narciarskich prawie wszystko. Może się więc pochwalić nie tylko ogromną popularnością na całym świecie, ale także pokaźnym majątkiem.

Mimo tego, że jego stan konta choć duży, z pewności odbiega znacznie od kwot, którymi mogą się pochwalić nawet przeciętni polscy piłkarze, doczekał się on swojego wymarzonego domu.

Adam Małysz nie jest katolikiem, ale obchodzi Boże Narodzenie

Dotychczas, Stoch wraz z swoją piękną żoną Ewą wynajmowali mieszkanie, ale od czasu kiedy za swe zasługi skoczek otrzymał od lokalnej społeczności kamień węgielny i tzw. sosręb, czyli główną belkę podtrzymującą dach w góralskim domu, było jasne, że małżeństwo postawi dom na górskich terenach.

Popularne wiadomości teraz

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

fot. Marcin Gadomski

Projekt domu wykonał miejscowy architekt, Adam Bukowski i trzeba przyznać, że mężczyzna wykonał naprawdę dobrą pracę.

Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów – mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję – zdradził Adam Bukowski.

Budynek idealnie wpasowuje się w górskie tereny, a przy tym jest solidny, duży i piękny. Przez wielu wręcz jest nazywany pałacem.

dom Kamila Stocha podczas budowy

Marta Manowska dostała nowy program

Łącznie z piwnicą dom ma niemal czterykondygnacje. Jednak co najważniejsze, w czasie budowy zastosowano nowoczesne materiały i technologie, dzięki którym budynek będzie zabezpieczony przed trudnymi górskimi warunkami, a zwłaszcza – wilgocią.

Robi wrażenie?

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com