Rozpoczęłam studia na prestiżowym uniwersytecie i otrzymałam stypendium. Wszystko mi się podobało, ale nie mogłam sobie wyobrazić, że pozostanie to moim niespełnionym marzeniem.

Wracając do domu pewnego wieczoru, zauważyłam karetkę pod naszym domem, a moja mama gorzko płakała.

Zapytałam mamę, co się stało, a ona powiedziała tylko trzy słowa: "Tata miał wylew".

Całe życie przeleciało mi przed oczami, jak wczoraj tak ciężko pracował w domu, a tu takie coś...

Mama siedziała przygnębiona i nie wiedziała, co powiedzieć, jej oczy były bardziej wymowne niż ona sama. Wiedziała, że będzie musiała rzucić pracę i zająć się ojcem.

Popularne wiadomości teraz

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

"Jak ojciec może tak lekceważąco traktować własne dziecko. Jego partnerka może ubiegać się o jego dziedzictwo"

"Mój kuzyn zadzwonił i powiedział, że tylko krewni powinni być obecni na ślubie: jak to możliwe, że mój mąż nie będzie obecny"

"Wierzyłam, że mój syn jest prawdziwym mężczyzną. Ale pewna notatka od mojej synowej otworzyła mi oczy na prawdę: co on sobie pozwala robić"

Zostałam z tatą do późna, żeby mama mogła się wyspać, i przyszło mi do głowy, że powinnam zostać żywicielką rodziny, tak jak robili to wcześniej.

Kiedy rano powiedziałam mamie o tej decyzji, poczułam smutek i bezradność jednocześnie. Przytuliła mnie i powiedziała, że jest ze mnie dumna, że wychowali prawdziwego człowieka.

Musiałam przejść na studia niestacjonarne i uczyć się w nocy. Jestem zmęczona, nie mam takiego życia studenckiego jak moi rówieśnicy, ale stałam się prawdziwym wsparciem dla moich rodziców.