Czas mijał i teraz mój Adam jest dorosłym mężczyzną z wieloma planami na przyszłość. Studiuje w instytucie i już zamierza wyjechać do Holandii na wymianę studencką. Jestem z niego bardzo dumna i życzę mu wszystkiego najlepszego.

Jednak, jak to często w życiu bywa, wszystko dzieje się nagle i niespodziewanie. Pewnego dnia mój syn zadzwonił i powiedział mi coś, co mnie powaliło i przez długi czas nie mogłam otrząsnąć się po tym, co usłyszałam.

Okazało się, że od ponad roku spotykał się z niejaką Martą, sierotą, która zresztą zaszła z nim w ciążę.

Jako matce nie podobało mi się takie zachowanie mojego syna, ale nie mogłam odwrócić się od niego w takiej chwili i podjęłam zdecydowaną i nietypową decyzję, aby pojechać i poznać moją przyszłą synową. W końcu może naprawdę się kochają, bo teraz są rodzicami.

Gdy dotarłam na porodówkę, gdzie rodziła Marta, w mojej głowie pojawiło się wiele scenariuszy: co jeśli okaże się arogancką dziewczyną, która chce ułożyć sobie życie kosztem mojego syna, albo co gorsza, nastawi Adama przeciwko mnie i stracę kontakt z jedyną bliską mi osobą na tym świecie.

Popularne wiadomości teraz

"Dzięki mojej matce mam teraz trzecią żonę. Nie wpuszczam jej do domu. Mam już dość tej kontroli"

"Moja teściowa zniszczyła moje małżeństwo, a teraz prosi o pozwolenie na widzenie się z jej wnukami: ma odwagę"

"Mój mąż odmówił zarejestrowania mnie w mieszkaniu, ale nie odmówił zarejestrowania przyjaciela: oczywiście, że mu ufa"

"Ola nie reagowała na wybryki teściowej, ale tego dnia przesadziła. Nie mogła już tego znieść i opuściła dom"

Ale nieoczekiwanie dla mnie Marta okazała się bardzo prostą i przyjazną dziewczyną, która urodziła mi najlepszego wnuka, który wygląda jak Adam.

Co za błogosławieństwo. Natychmiast zapomniałam o wszystkich złych rzeczach, które pojawiły się w mojej głowie i byłam wdzięczna losowi za ten dar.