Można sobie wyobrazić, jak wyglądało jej życie w tym czasie: mało spała, pracowała na dwa etaty, miała ogromną ilość obowiązków domowych - sprzątanie, gotowanie, a biorąc pod uwagę, że mieszkała na wsi, gospodarstwo domowe dodatkowo ją obciążało.

Życie Katarzyny stało się nieco łatwiejsze, gdy jej najstarsza córka skończyła 10 lat. Córka pomagała jej w opiece nad dwiema młodszymi siostrami, a nawet zostawała z nimi w domu.

Córka przejęła część obowiązków, więc Katarzyna mogła odetchnąć z ulgą. Lata mijały, córki dorastały i zdobywały wykształcenie. Nadszedł czas, kiedy dziewczyny zaczęły myśleć o sobie i swojej przyszłości, i zaczęły szukać bratniej duszy.

Najmłodsza córka wychodziła za mąż jako ostatnia. Była ulubienicą Katarzyny, zawsze odwiedzała matkę i pomagała jej.

Lara, bo tak miała na imię najmłodsza córka Katarzyny, zapytała nawet matkę, czy planuje ponownie wyjść za mąż, bo ojca już dawno nie ma, a ona poświęciła już życie dzieciom, więc czas pomyśleć o sobie.

Popularne wiadomości teraz

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

"Syn postanowił przedstawić nas swojej narzeczonej, która okazała się mieć temperament, ale nie zgodziliśmy się na jej warunki: byliśmy rozczarowani"

"Mój kuzyn zadzwonił i powiedział, że tylko krewni powinni być obecni na ślubie: jak to możliwe, że mój mąż nie będzie obecny"

"Gdybym miała wybór, w ogóle nie wpuszczałabym teściowej do domu. A tego, co robi, kiedy nas odwiedza, nie mogę już znieść"

Katarzyna jednak ciągle odmawiała, twierdząc, że jej wiek nie jest już odpowiedni i musi pomagać córkom. Lara postanowiła więc wziąć sprawę w swoje ręce. Katarzyna pracowała teraz na pełen etat i była na bezrobociu, ponieważ chciała, aby jej córka wyglądała jak najlepiej, a Lara znalazła odpowiednią kandydatkę dla swojej matki, której wujek był wdowcem i również czuł się samotny.

Lara zaprosiła matkę i wujka pana młodego na herbatę i szybko się polubili. Maciej, jak go nazywano, zabrał Katarzynę do domu i wszystko zaczęło się dziać.

Pół roku później świętowali dwa wesela, a Katarzyna była wniebowzięta.