Hiszpania stała się kolejnym epicentrum koronawirusa w Europie. Państwo walczy z nieprawdopodobnym przyrostem chorych. W szpitalach brakuje już miejsc. Wprowadzono nawet kontrowersyjne wskaźniki, które decydują o tym, kto ma pierwszeństwo do leczenia.

Koronawiurus w Hiszpanii. Lekarze będą wybierać kogo leczyć na podstawie wykształcenia

W walce z epidemii pomaga wojsko, które dokonało makabrycznych odkryć. Żołnierze znaleźli wiele porzuconych w łóżkach martwych ciał seniorów w domach spokojnej starości. Odkrycia tego dokonali przypadkiem, bowiem wojsko zostało zobligowane do dezynfekcji domów spokojnej starości. Nie przypuszczali oni, że wraz z tym zadaniem, zobaczą coś tak przerażającego.

Jak podaje portal Rmf24.pl Przedstawicielka rządu Pedra Sancheza zapowiedziała wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec kierownictw domów spokojnej starości, w których doszło do przypadków zaniedbania pensjonariuszy, powstawania ognisk koronawirusa i ukrywania jego ofiar.

Jednak kolejny problem tkwi w domach pogrzebowych, bowiem brakuje w nich miejsc.  Pracownicy zakładów pogrzebowych już nawet zaprzestali dokonywać jakichkolwiek zabiegów estetycznych przy zmarłych, bowiem w aktualnej sytuacji liczy się ilość, a nie jakość..

Co więcej, od wtorku ciała zmarłych w ogóle mają nie być zabierane przez domy pogrzebowe. Mają być one czasowo przechowywane na lodowisku Palacio de Hielo... aż do czasu pogrzebu.

Popularne wiadomości teraz

Ostatni świadek. Jak kztałtują się losy kelnerki po dramatycznym zdarzeniu z Piotrem Woźniakiem-Starakiem

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Moja siostrzenica szantażuje mnie i oskarża mojego syna przed moją teściową. Reakcja teściowej na to wszystko mnie zdumiała

Małgorzata Tomaszewska opowiedziała o trudnej sytuacji życiowej. Fani martwią się o ciężarną gwiazdę

W Hiszpanii zmarło już ponad 2000 osób, a zakażonych jest 28 572.

lodowisko Palacio de Hielo, które zamieni się w kostnice

Watykan uspokaja. Nowe wytyczne w sprawie rozgrzeszeń podczas epidemii

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com