Hiszpania stała się kolejnym epicentrum koronawirusa w Europie. Państwo walczy z nieprawdopodobnym przyrostem chorych. W szpitalach brakuje już miejsc. Wprowadzono nawet kontrowersyjne wskaźniki, które decydują o tym, kto ma pierwszeństwo do leczenia.

Koronawiurus w Hiszpanii. Lekarze będą wybierać kogo leczyć na podstawie wykształcenia

W walce z epidemii pomaga wojsko, które dokonało makabrycznych odkryć. Żołnierze znaleźli wiele porzuconych w łóżkach martwych ciał seniorów w domach spokojnej starości. Odkrycia tego dokonali przypadkiem, bowiem wojsko zostało zobligowane do dezynfekcji domów spokojnej starości. Nie przypuszczali oni, że wraz z tym zadaniem, zobaczą coś tak przerażającego.

Jak podaje portal Rmf24.pl Przedstawicielka rządu Pedra Sancheza zapowiedziała wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec kierownictw domów spokojnej starości, w których doszło do przypadków zaniedbania pensjonariuszy, powstawania ognisk koronawirusa i ukrywania jego ofiar.

Jednak kolejny problem tkwi w domach pogrzebowych, bowiem brakuje w nich miejsc.  Pracownicy zakładów pogrzebowych już nawet zaprzestali dokonywać jakichkolwiek zabiegów estetycznych przy zmarłych, bowiem w aktualnej sytuacji liczy się ilość, a nie jakość..

Co więcej, od wtorku ciała zmarłych w ogóle mają nie być zabierane przez domy pogrzebowe. Mają być one czasowo przechowywane na lodowisku Palacio de Hielo... aż do czasu pogrzebu.

Popularne wiadomości teraz

Paulina Smaszcz pokazała swoją imprezę, którą urządziła w taksówce."Ale czad"

Paulina Smaszcz nagle zaczęła mówić. Dziennikarka zdradziła kilka sekretów ze swojego życia prywatnego

Marcin Hakiel podzielił się dobrą wiadomością w mediach społecznościowych. Fani są zachwyceni takim obrotem spraw

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

W Hiszpanii zmarło już ponad 2000 osób, a zakażonych jest 28 572.

lodowisko Palacio de Hielo, które zamieni się w kostnice

Watykan uspokaja. Nowe wytyczne w sprawie rozgrzeszeń podczas epidemii

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com