Już od kilku tygodni mówi się o tym, że włoscy lekarze przeżywają prawdziwą wojnę z koronawirusem. Brakuje miejsc w szpitalach, personelu, sprzętów medycznych. Nie wszystkim się pomaga, bo nie ma takiej możliwości. Segreguje się pacjentów jak na prawdziwej wojnie: na tych, których szansę są nikłe i na tych, którzy mają szanse jeszcze na hipotetycznie długie życie.

Piekło na ziemi? Hiszpania: porzucone ciała seniorów i trumny na lodowisku

To straszne, ale lekarze nie mają innego wyboru. Oni sami, wspólnie z pielęgniarkami czy ratownikami narażają swoje życie, by pomóc innym. Wczoraj, zdiagnozowano koronawirusa u 34-letniej pielęgniarki, pracującej na OIOM-ie, a ta z obawy, że zainfekuje innych - popełniła samobójstwo.

Świat obiegła też informacja o jednym z włoskich księży, który postanowił oddać przeznaczony dla niego respirator innemu pacjentowi. Duchowny zmarł, ale poświęcił swoje życie dla innej osoby.

Sytuacja jest niecodzienna i każdego dnia zdarzają się historie, które normalnie oglądalibyśmy tylko w filmach. Jednak takie są realia i to chcieli udowodnić włoscy lekarze, wpuszczając do szpitala brytyjskiego dziennikarza, by ten nakręcił film, z ich "pola bitwy". Wszystko po to, by przygotować inne państwa na najgorsze.

Popularne wiadomości teraz

Lara Gessler opowiada o relacjach swojej matki z pierwszym mężem. Paweł nie miał z teściową łatwego życia

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przygotowują się do ślubu i nie ukrywają tego. Aktorka szykuje się do założenia sukni ślubnej

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Watykan uspokaja. Nowe wytyczne w sprawie rozgrzeszeń podczas epidemii

Sytuacja we Włoszech nie poprawia się, a w inne europejskie krają idą w ich ślady. Hiszpania to kojeny kraj, który prawdopodobnie podzieli los Włoch.

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło blisko 7000 osób. Zakażonych jest 54 000. Natomiast w Hiszpanii zmarło już 2182 osoby, a zanotowano 33 089 zakażeń.
 
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com