W dobie technologii i Internetu możemy uzyskać absolutnie wszystko. Nawet najbardziej ekscytujące odpowiedzi na nasze pytania dotyczące dzisiejszego strasznego koronawirusa.  W Departamencie Rozwoju Systemu e-zdrowie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) we współpracy z IBM Polska został stworzony tak zwany wirtualny asystent, który daje odpowiedzi na wszystkie twoje pytanie dotyczące COVID-19. To co nasz najbardziej porusza: zakażenie, objawy kwarantanna, leczenie, zasady przemieszczania się, postępowanie w razie zachorowania lub podejrzenia choroby.

21-latka ofiarą wirusa. Nie miała chorób współistniejących

Wirtuany asystent odpowiada na wszystkie twoje pytania

Ten asystent został uruchomiony w serwisie pacjent.gov.pl. Codziennie dopełnia się informacjami z Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektorata Sanitarnego i Narodowego Funduszu Zdrowia. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który jest odpowiedzialny za taką aplikację, mówi:

„Wirtualny asystent jest odpowiedzią na stale rosnącą liczbę zapytań dotyczących koronawirusa. Dzięki temu, że jest on dostępny online, udziela odpowiedzi w zaledwie kilka sekund o każdej porze dnia i nocy. Do tego jest bardzo intuicyjny w użytkowaniu i każdy z nas z łatwością z niego skorzysta”

Popularne wiadomości teraz

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

"Stoję przed mieszkaniem twojego kochanka, kiedy przyjedziesz, otwórz drzwi". Marta nie spodziewała się takiej reakcji męża

"Muszę pomagać mojej matce, ona żyje o chlebie i wodzie. A moja żona uważa, że starsi ludzie potrzebują dużo do szczęścia"

"Tego dnia miałam urodziny i poszliśmy do restauracji. Gdy tylko podnieśliśmy menu, zadzwonił kuzyn mojego męża"

Masz pytania z powodu koronawirusa? Asystent odpowie ci na nich

Książę Karol ma koronawirusa! W jakim stanie jest syn królowej Elżbiety II?

Tak samo dodaje, że dzięki wieloma instytucjom został stworzony wirtualny asystent:

"Szczególnie budująca jest postawa firm komercyjnych, w tym IBM Polska, której pracownicy wraz z Zespołem Komunikacji Systemu e-zdrowie CSIOZ pracowali bez wytchnienia nad tym rozwiązaniem. To pierwsze wdrożenie tego typu narzędzia w publicznym systemie ochrony zdrowia. Zachęcam do jego przetestowania".

Wirtualny pomocnik istnieje w znanych przeglądarkach, takich jak: Mozilla Firefox, Chrome, Microsoft Edge, Internet Explorer, Safari. Tak samo można korzystać z tego przez swoje telefony. A tę samą chwilę już odpowiada na kilka tysięcy pytan. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com