I choć artystka zmarła kilka lat temu, pamięć o niej jest wciąż żywa. Działające w Lewinie Kłodzkim Stowarzyszenie Obywatelskie "Kulturalny Zakątek" postanowiło oddać hołd słynnej piosenkarce.

Jedyny syn artysty Krzysztof Gospodarek planuje złożyć pozew przeciwko Krzysztofowi Gospodarzowi w sprawie pamięci o swojej matce.

"Ja, jako osoba, która zastrzegła jej imię i pseudonim w urzędzie patentowym, nie wyraziłem zgody na to miejsce z prostego powodu: uważam, że moją mamę można upamiętnić z większą klasą i w inny sposób. Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o szacunek" - mówił w rozmowie z "Super Expressem".

Tego lata w Lewinie Kłodzkim planowane jest odsłonięcie pomnika Violetty Villas.

Jednak nie wszystkim spodobał się pomysł pomnika, a syn piosenkarki od razu wyraził swój protest.

Popularne wiadomości teraz

Joanna Ibisz opowiedziała o swoich planach związanych z drugim dzieckiem. Czy żona Krzysztofa planuje spełnić jego marzenia o córce

Historia miłości Dawida Kubackiego i Marty Kubackiej. To była miłość od pierwszego wejrzenia

Dawid Kubacki otrzymał niespodziewaną wiadomość od Adama Małysza. Jaka była jej treść

Dominika Gwit ogłosiła bardzo radosną nowinę. "Już mogę zdradzić Wam tajemnicę"

"Postawiono mnie przed faktami i z tym się nie zgadzam. Nie wiem, na jakim to jest etapie, bo nie dostaję żadnych informacji. To jest właśnie polska kultura, że robi się coś, nie konsultując, nie pytając. To zwykłe kołtuństwo" - powiedział Krzysztof Gospodarek.

Zdaniem Krzysztofa, sylwetka pomnika nie wygląda tak, jak powinna.

"Gdyby to rzeczywiście był piękny pomnik, to nie miałbym powodu, by się nie zgodzić, ale to, co jest zaproponowane, ani nie jest piękne, ani nawet podobne do mojej mamy. Nawet róża w jej ręku nie pasuje, bo to nie był jej ulubiony kwiat" - mówił Gospodarek.

Pisaliśmy również o: Joanna Kurska wybrała się na stok z córeczką. Szczęśliwa rodzina zadała szyku

Może zainteresuje Cię to: Edyta Górniak przypomniała sobie o swojej pierwszej miłości. Wszyscy dobrze go znają. „Miał być moim mężem”

Przypominamy o: Krzysztof Ibisz, idąc za przykładem Michała Wiśniewskiego, zaczął przyglądać się obrączkom ślubnym. "Mega cool"