Naukowcy znaleźli dowody na cztery cuda dokonane przez jednego z najpopularniejszych papieży w historii Kościoła katolickiego.

Procedura beatyfikacyjna trwała kilka lat. Oficjalna ceremonia odbędzie się prawdopodobnie w grudniu.

Specjalna komisja teologiczna potwierdziła fakt czterech oficjalnie udokumentowanych cudów, a w piątek rano obecny papież Franciszek podpisał dekret.

Nikt uczciwie nie może wątpić co do papieża Wojtyły — dodał stanowczo papież Franciszek, który niedawno bronił Jana Pawła II po tym, gdy Pietro Orlandi, brat poszukiwanej od 40 lat kobiety, odtworzył w telewizji nagranie, z którego miało wynikać, że do Watykanu przywożono dziewczęta w celu molestowania!

Mówią mi, że Wojtyła wychodził wieczorami z dwoma polskimi prałatami i na pewno nie po to, by błogosławić domy - powiedział Orlandi.

Popularne wiadomości teraz

Kontrowersje wokół ucieczki córki Adama Małysza. Jakie są najnowsze wieści o Karolinie

Michał Wiśniewski stracił dom. Wokalista wydał głośne oświadczenie. "Jest miejsce na rozwód"

Marcin Hakiel i Dominika już wzięli ślub? Sekret pary wyszedł na jaw

Anna Mucha opublikowała zdjęcie ze ślubu Cichopek. "Miałam mieszane uczucia odnośnie tego małżeństwa"

Będąc pewny, że wyrażam odczucia wiernych całego świata, kieruję wdzięczną myśl do pamięci św. Jana Pawła II, który w tych dniach stał się celem obraźliwych i bezpodstawnych domysłów — komentował Franciszek.

Pisaliśmy również o: Agnieszka Włodarczyk już jest po ślubie? "Dokładnej daty nie zdradzę"

Może zainteresuje Cię to: Marcin Hakiel na romantycznym spacerze z Dominiką. Figury jego dziewczyny zazdrościłaby nawet Kasia Cichopek

Przypominamy o: Jarosław Bieniuk pokazał Jasia. Jak wygląda najmłodszy syn Anny Przybylskiej? "Wykapany tata, piękny chłopiec"