Dlaczego przyszły król nie ma przeszczepu włosów - czy lubi chodzić prawie łysy - czy też oszczędza pieniądze?

To pytanie zadają czasem brytyjskie media.

W czasach studenckich, nie wspominając o wcześniejszej młodości, obaj synowie księżnej Diany i księcia Karola mieli gęste włosy. Warto zauważyć, że zarówno włosy Harry'ego, jak i Williama były niesforne i wymagały specjalnej pielęgnacji.

Wiadomo jednak, że łysienie jest przekazywane synom w linii żeńskiej, gdyż Lord John Spencer, ojciec Lady Dee, z wiekiem zaczął tracić włosy. Próbował ukryć ten problem, zapuszczając pozostałe kosmyki, zaczesując je do tyłu i mocno lakierując. Mimo to było oczywiste, że teść Elżbiety II dość szybko łysieje.

Popularne wiadomości teraz

Allan Krupa przechodzi na islam? Syn Edyty Górniak o zmianie wyznania

Wysokość emerytury Marii Winiarskiej zaskoczy każdego, kto dowie się, ile ona wynosi. "Przez pół wieku ciężko pracowałam"

Matka i ojciec Kamilka, którzy zgotowali dziecku piekło na ziemi, usłyszeli wyrok. Sąd nie miał dla nich litości

Agnieszka Chylińska ogłasza zakończenie niespodziewanego małżeństwa. Mąż ujawnia przyczyny

Na szczęście dla Kate Middleton, jej mąż, który jest również wnukiem Lorda Spencera, nie odziedziczył alkoholizmu i agresywności wobec żony po dziadku ze strony matki. Ale gen łysienia został przekazany Williamowi, a także Harry'emu.

Kiedy książę William szedł ze swoją narzeczoną do ołtarza, miał już dużą łysinę. W tym samym czasie Harry, który jest tylko dwa lata młodszy od swojego brata, nadal mógł pochwalić się bujnymi rudymi włosami, co, nawiasem mówiąc, było powodem plotek o nieślubności najmłodszego syna księcia Karola.

Dlaczego więc William odmówił przeszczepu i zaakceptował fakt, że liczba włosów na jego głowie zbliża się do zera? Eksperci uważają, że jest kilka powodów.

1. Konserwatyzm dynastii królewskiej. William powinien wyglądać jak książę zgodnie ze swoim tytułem. Jako książę Walii i hrabia Chester ma obowiązki wobec odziedziczonych lenn i ludności zamieszkującej te ziemie. Jest zobowiązany do uczestnictwa w spotkaniach i radach lokalnych organów zarządzających. Książę jest również przedstawicielem brytyjskiej rodziny królewskiej i zgodnie z protokołem musi uczestniczyć w różnych wydarzeniach państwowych.

Pojawienie się przed ludźmi w bandażu, który musi być noszony przez dwa dni po przeszczepie włosów, a następnie chodzenie ze strupami w miejscu przeszczepu przez co najmniej tydzień, jest luksusem, na który książę nie może sobie pozwolić. A blizny będą dodatkowym powodem do plotek.

2. Rodzina królewska nie powinna pokazywać nadmiernego luksusu. Ponieważ przeciętny Anglik nie może sobie pozwolić na oczywistą operację plastyczną, przyszły król również nie powinien być oderwany od ludzi. Nie powinien też nadmiernie przejmować się swoją urodą w czasie, gdy jego krajem wstrząsają strajki lekarzy, nauczycieli i pracowników transportu domagających się wyższych płac.

3. Łysa głowa księcia Williama jest hołdem dla jego ojca. Najstarszy następca tronu próbuje naśladować króla Karola III, który również nie przeszedł przeszczepu. Nawiasem mówiąc, książę Walii nie nosi obrączki ślubnej, tak jak jego ojciec.

4. Jest już za późno na przeszczep. Eksperci od transplantacji twierdzą, że operacja staje się niemożliwa, gdy w obszarze dawcy nie ma wystarczającej ilości włosów, aby wypełnić łyse obszary. Dzieje się tak na przykład, gdy łysina rozprzestrzeniła się już daleko w tył głowy, jak w przypadku Williama. Ale historia łysiny księcia Harry'ego to zupełnie inna sprawa.

Wielu zauważyło, że jego włosy stały się ostatnio grubsze. Chociaż być może nie jest to operacja przeszczepu, ale specjalna kuracja mająca na celu obudzenie uśpionych mieszków włosowych i zapobieganie wypadaniu włosów. A może nosi poduszkę?

W każdym razie synowie króla Karola są tutaj zupełnie inni. Chociaż właśnie to przyciąga do nich miliony oczu, w przeciwieństwie do innych rodzin królewskich, w których nie mają miejsca żadne poważne wydarzenia.

Pisaliśmy również o: Hubert Urbański odsłania zarobki. Są to wyjątkowe stawki. "Mam to szczęście"

Może zainteresuje Cię to: Nowy rozdział dla Marcina Hakiela. Wymowne zdjęcie po zakończeniu związku. "Życie jest piękne"

Przypominamy o: Martyna Wojciechowska o zakończonym małżeństwie z Kossakowskim. "Małżeństwo mi nie wyszło"