To opowieść o życiowych wyzwaniach i odrodzeniu.

Wraz z zespołem "2 plus 1" stworzyła wiele przebojów, takich jak "Chodź, pomaluj mój świat", "Windą do nieba" czy "Czerwone słoneczko".

Jej wokal i charakterystyczny styl były rozpoznawalne na całym świecie. Niemniej jednak życie prywatne artystki nie zawsze układało się zgodnie z planem.

Elżbieta Dmoch była żoną Janusza Kruka, zarówno w życiu prywatnym, jak i artystycznym. Razem tworzyli muzykę i zdobywali serca fanów.

Niestety, tragedia nastąpiła w 1992 roku, kiedy to Kruk zdradził ukochaną i rozpoczął nowe życie z inną kobietą. To wydarzenie miało ogromny wpływ na Dmoch, która załamała się psychicznie.

Popularne wiadomości teraz

"Skąd masz takie drogie ubrania, mój kochanek mi je dał": krzyknął mężczyzna, gdy znalazł ubrania, które ukrywała jego żona

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Moja synowa zrujnowała moje urodziny swoją obecnością. Gdzie był umysł mojego syna, kiedy się z nią żenił"

Po śmierci swojego ukochanego, artystka całkowicie wycofała się z życia publicznego. Opustoszałe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie stało się jej ucieczką od rzeczywistości.

Tam żyła z oszczędności, a gdy pieniądze się skończyły, wróciła do swojego rodzinnego domu we wsi Gładków.

Jednak życie Elżbiety Dmoch toczyło się w cieniu. Jej zdrowie zaczęło się pogarszać, co doprowadziło do jej hospitalizacji pod koniec ubiegłego roku. Wówczas na pomoc przyszła Polska Fundacja Muzyczna, której prezes, Tomasz Kopeć, zna artystkę od lat.

Fundacja podjęła się remontu mieszkania Elżbiety Dmoch na Saskiej Kępie, które przez lata pozostawało zaniedbane. Stan techniczny kuchni, łazienki, mebli i urządzeń wymagał gruntownego odnowienia. To gest solidarności i wsparcia dla legendy polskiej muzyki, która zasłużyła na uznanie za swoje niezapomniane dokonania artystyczne.

Historia Elżbiety Dmoch jest nie tylko opowieścią o karierze muzycznej, ale również o siłowym charakterze i wytrwałości.

To dowód na to, że wsparcie i pomoc mogą naprawdę zmienić czyjeś życie, nawet gdy ktoś przeszedł przez burzliwe czasy. Teraz, dzięki Polskiej Fundacji Muzycznej, Elżbieta Dmoch ma szansę wrócić do swojego mieszkania i odzyskać poczucie bezpieczeństwa oraz godności.

Pisaliśmy również o: Tajemnicze małżeństwo Agnieszki Chylińskiej. Kto był jej niebywałym mężem

Może zainteresuje Cię to: Sandra Kubicka cierpi na poważną chorobę. Ujawnia wyniki badań i emocjonalną walkę. "Przepłakałam całą noc"

Przypominamy o: Plotki stały się faktem. Oficjalny komunikat o Paulinie Smaszcz. Wkroczyła na nową ścieżkę