A w wiosce, gdzie wszyscy się znali, nie odważyłby się zrobić niczego niepotrzebnego, mimo że uwielbiał towarzystwo kobiet.

Długo oczekiwany ślub się udał, a Katarzyna była szczęśliwa. Na początku wszystko było w porządku: Andrzej wracał z pracy i jeździł do pracy z domu. Ale pewnego dnia zniknął na tydzień: umówił się z niedawno rozwiedzioną Daszą.

W całej wsi wybuchł skandal, Katarzyna zagroziła rozwodem, ale mąż nie nalegał: "Jak chcesz się rozwieść, to się rozwiedź!".

Płakała całą noc, szykowała się do wyjścia i złożenia pozwu rozwodowego, a wtedy... w drzwiach stanął nieogolony, brudny, okropnie śmierdzący mężczyzna. Zapłakany przepraszał, mówił, że dała mu herbaty, a potem już nic nie pamiętał.

"Kocham cię, jedyna!" powiedział Katarzynie. Ona mu wybaczyła. Cała wieś mówiła o tym incydencie, ale Katarzyna ślepo wierzyła mężowi i opowiadała koleżankom, jak wiedźma Dasza podsypała miksturę.

Popularne wiadomości teraz

Anna stała przed urzędem stanu cywilnego i czekała, ale pan młody wciąż nie przychodził. Wtedy jej uwagę przykuł facet przebrany za pana młodego

Córka zostawiła syna w sierocińcu i uciekła, ale ojciec nie mógł na to pozwolić i przygarnął wnuka. Nikt nie spodziewał się tego, co stało się później

Oto jak nauczycielowi udało się powstrzymać wyśmiewanie dziecka. Prawdziwy nauczyciel

Kiedy mężczyzna dowiedział się, kogo poślubi jego córka, prawie stracił panowanie nad sobą, a powodem była stara wrogość

Nawet jej mąż uciekł od niej, nie było nic, co mogłoby zatrzymać mężczyznę. Dasza tylko się z tego śmiała: "Tak, jej kabel to Andrzej. Wystarczy raz mrugnąć i jest cały twój.

Kiedy miałam pieniądze, mieszkał ze mną, a kiedy mi ich zabrakło, odesłałam go do domu. Będę się nim opiekować! Katarzyna słyszała te wszystkie plotki, ale miała zaufanie do męża. A Andrzej stał się rozsądny, był cały dla domu, dla żony.

Okazało się, że to efekt poważnej rozmowy z ojcem. Poprosił syna, żeby wyszedł po cichu, z dala od żony, żeby nikt się nie dowiedział. Zagroził, że jeśli zrobi to jeszcze raz, może pomyśleć, że nie ma rodziców. Wyrzuci go z domu i zostawi wszystko Katarzynie.

Wkrótce urodził im się syn. Andrzej był szalenie szczęśliwy, nigdy nie opuszczał żony i dziecka. Nie myślał o zdradzie. Był pewien, że padł ofiarą okoliczności.

Nikt jednak nie podejrzewał, że ma romans z księgową z pracy. Rodzice Andrzeja zmarli. Był bardzo smutny... a potem zniknął.

Katarzyna zrobiła kolejny skandal na całą wieś. Przybiegła do Daszy, obrzucając ją wyzwiskami, domagając się jej męża.

- "Nie mam twojego Andrzeja!" krzyknęła Dasza, gdy jej mąż wyszedł z pokoju. Katarzyna przywitała się i szybko wyszła. Kilka dni później pojawił się Andrzej.

Był schludny, zadbany i szczęśliwy. Powiedział, że ją zostawia. Zakochał się w kimś innym.

Katarzyna zapytała go, co z nią nie tak, dlaczego, a on powiedział tylko: "To nie twoja wina, tak się po prostu stało". Potem często biegała do pracy męża i robiła afery z księgową. Groziła, że zabije siebie i dziecko. W końcu zmęczyła się tymi wszystkimi plotkami i skandalami i poddała się.

Jej przyjaciele patrzyli na nią z politowaniem. Późnym wieczorem ktoś zapukał do drzwi. W progu stał Andrzej z walizką. Wpuściła go. Wszystko było dobrze, mieszkali razem.

Kilka miesięcy później, gdy Katarzyna podgrzewała obiad, Andrzej zaczął się pakować.

- Gdzie idziesz?

- Do Anny, nie mogę bez niej żyć, kocham ją... Nie robiła żadnych afer, niczego się nie dowiedziała. Wrócił za miesiąc. Zaakceptowała go ponownie.

Robiła wymówki znajomym: "pójdzie na spacer i wróci do domu". Przypomniała sobie, że kiedy urodziła syna, on był z rodziną, a ona robiła wszystko, żeby zajść w ciążę.

Udało się od razu. Wkrótce urodziła im się dziewczynka. Andrzej spędzał cały swój czas z dziećmi i żoną, ale kiedy jego córka skończyła 2 lata, znów zniknął. Od czasu do czasu znikał na kilka miesięcy, po czym wracał na rok lub półtora.

Stało się to powszechne. Mijały lata. W tym czasie Katarzyna wychowała dwójkę wspaniałych dzieci. Wykształciła je, syn już się ożenił i wyjechał, a ślub córki zbliża się wielkimi krokami. Andrzej był z inną kochanką i miał atak:

- "Dzwoń po karetkę! Przyjechali i go zbadali. Powiedzieli, że jest za stary na taką aktywność. Zalecili dietę, spokojny tryb życia, lekką pracę i brak stresu.

Jak się okazało, miał cukrzycę. Nikt go nie spotkał ze szpitala, więc pomyślał, że Inga dostała zakaz pracy i poszedł się z nią zobaczyć. Powtórzył jej zalecenia lekarza i poprosił, żeby poszła kupić leki i ugotowała coś dietetycznego.

Kim ty dla mnie jesteś? Moim mężem? Bratem? Nie zamierzam się tobą opiekować. Nie zamierzam chodzić za tobą dla twojego grosza.

Odejdź, nie potrzebuję niepełnosprawnych! I znów wrócił do Katarzyny i radośnie oznajmił, że dość już zabawy i wraca do rodziny... Na twarzy Katarzyny nie drgnął ani jeden mięsień: była obojętna.

Powiedziała, że jest zadowolona z jego hojności, ale się spóźnił. Jej córka ją zaprosiła, a ona była w drodze do niej. "Wejdź, usiądź, rozgość się, rozgość się i już mnie nie ma. Do widzenia! Minęły trzy lata. Katarzyna stała w progu szpitala położniczego, czekając na wieści od córki.

Wyszła w towarzystwie dystyngowanego mężczyzny w białym fartuchu. Podziękowała Filipowi. Nagle zapytał: "Pani córka jest bardzo podobna do pani siostry." "Której siostry?" "Tej" - spojrzał na Katarzynę.

- Tak, to moja mama! - uśmiechnęła się dziewczyna — Filip, miło cię poznać.

Katarzyna zarumieniła się, co dawno jej się nie zdarzyło. Kilka dni później Filip zadzwonił do swojej pacjentki i poprosił o numer Katarzyny. Zapytała matkę, czy wszystko z nią w porządku. Katarzyna była zdezorientowana niespodzianką, ale szybko się opanowała i skinęła głową.

Pisaliśmy również o: Synowa nie miała pojęcia, co teściowa robiła w ich mieszkaniu podczas ich nieobecności. Ale pewnego dnia została przyłapana

Może zainteresuje:  Michał Wiśniewski skazany na więzienie. Dramat w życiu artysty. "W ciągu tygodnia zostanie złożony wniosek"

Przypominamy o: Cieszyłam się, że moje córki wyszły za mąż i zamieszkały ze swoimi mężami. Szybko jednak zniweczyły moje marzenia o spokojnej starości