Dziennikarka i prezenterka "Pytania na śniadanie" w TVP dzieli się z fanami swoimi doświadczeniami związanymi z tą magiczną porą roku, kiedy to tradycje, rodzina i wiara nabierają szczególnego znaczenia.

Ida Nowakowska, znana z otwartej postawy w sprawach wiary, nie ukrywa, że jest osobą głęboko wierzącą. Dla niej nadchodzące święta Bożego Narodzenia to nie tylko okazja do świętowania, ale przede wszystkim czas, aby podzielić się tą radością z najbliższymi.

Szczególnie wyjątkowy stał się ten okres, gdy na świat przyszedł jej dwuletni syn, Max. Dla Nowakowskiej każda chwila spędzona z synem jest wyjątkową radością, zwłaszcza przed zbliżającymi się świętami.

W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" dziennikarka dzieli się swoimi planami na święta. Wraz z mężem, Tomaszem Wolnym, również pracującym w TVP, chcą, aby syn poznawał tradycję i kulturę związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Muzyka, sztuka, roraty i pasterka stanowią istotną część ich świątecznych przygotowań.

Jednak jednym z nietypowych zwyczajów rodziny Nowakowskich jest brak prezentów w Wigilię. Ida Nowakowska wyjaśnia, że dla nich Wigilia to dzień przeżywany duchowo, bez materialnych podarków. To świadczy o głębokim znaczeniu, jakie nadają temu dniu i koncentracji na wartościach duchowych.

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna ukrywał fakt, że był bogaty i dobrze, że to zrobił, ponieważ otworzyło to oczy na jego żonę: "Życie jest pełne niespodzianek"

"Mój mąż wciąż domaga się, abym zameldowała go w moim domu. Ale nie dał ani grosza na budowę i utrzymanie rodziny"

"Teraz po prostu nie poznaję córki, nasze relacje są bardzo napięte. Ma 16 lat, ubiera się w sposób, który sprawia, że wstydzę się przed sąsiadami"

"Jak tylko odziedziczyłem dom, moja matka zwróciła na mnie uwagę: szkoda, że to wszystko jest dla nieruchomości"

Choć brak prezentów w Wigilię może budzić zdziwienie, to Nowakowska ujawnia, że tradycja obdarowywania się prezentami nie została pominięta. Rodzina Nowakowskich przenosi tę radość na pierwszy dzień świąt, wprowadzając amerykański akcent. Zgodnie z tradycją męża, Jacka, pierwszy dzień świąt obfituje w otwieranie prezentów i przygotowywanie "american breakfast".

Jako rodzina zanurzona w dwóch różnych tradycjach - polskiej i amerykańskiej - Ida Nowakowska wyraża nadzieję na spędzenie kolejnych świąt w powiększonym gronie. Jej marzeniem jest posiadanie dużej rodziny i tworzenie wielopokoleniowego domu, gdzie tradycje obu kultur będą się splatać, tworząc unikalny i barwny świat świątecznych doświadczeń.

Ida Nowakowska udowadnia, że święta Bożego Narodzenia to nie tylko okres magiczny i radosny, ale także czas, który można celebrować w wyjątkowy sposób, łącząc tradycje, wartości rodzinne i wierność własnym przekonaniom. Jej historia inspiruje do głębszego zastanowienia się nad tym, co naprawdę ma znaczenie w okresie świąt i jak można włączyć w nie osobiste wartości i tradycje.

Pisaliśmy również o: Nagłe rozstanie. Maciej Kurzajewski opuszcza Katarzynę Cichopek po jednym dniu w Polsce

Może zainteresuje: Roksana Węgiel przerwała milczenie. Nagłe zmiany w planach ślubu. "To bez sensu"

Przypominamy o: Teściowa czuła się bardzo niekomfortowo, ponieważ została zmuszona do zamieszkania z nami. Mój mąż i ja nigdy o nic jej nie obwinialiśmy