27 lipca na Śląsku rusza produkcja filmu "Gierek". W tytułowej roli zobaczymy Michała Koterskiego, który do tej roli przytył już 15 kilogramów. Natomiast w roli Stanisławy - żony polityka ma się wcielić Małgorzata Kożuchowska. Wiadomo też, że do głównej obsady dołączył Rafał Zawierucha, którego ostatnio mogliśmy podziwiać w amerykańskim filmie "Pewnego razu... w Hollywood".

Popularne wiadomości teraz

Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Zważając na zdjęcia Michała Roznerskiego z planu filmu można także wywnioskować, że wśród obsady znajdą się też: Mikołaj Roznerski, Antoni Pawlicki i Jan Frycz.

Skąd pomysł na taki film?

W przeprowadzonym kilka lat temu rankingu najważniejszych postaci w najnowszej historii Polski Edward Gierek znalazł się wśród pięciu najważniejszych osób XX wieku. Od 30 lat zbieram materiały do tego filmu. Jestem mu to winien. To będzie najważniejszy film w 2021 roku – mówi reżyser Janusz Iwanowski.

Edward Gierek z żoną Stanisławą

Premiera filmu przewidziana jest w przyszłym roku, w 20-tą rocznicę śmierci Edwarda Gierka. Taki film może być nie tylko ciekawą lekcją historii dla młodego pokolenia ale też wielkim wyzwaniem aktorskim. W końcu wcielenie się w postać, która żyła naprawdę nie jest tak prostą sprawą.

Już nie możemy doczekać się premiery!

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com