Na pierwszy rzut oka pewnie trudno Wam będzie rozpoznać tę osobę ze zdjęcia, jednak gdy przyjrzycie się fotografii uważniej, na pewno zobaczycie, że zdjęcie to przedstawia młodziutką Agatę Kornhauser-Dudę. Dziś w krótszych włosach i i kilka wiosen później wygląda nieco inaczej, jednak charakterystyczne rysy twarzy się oczywiście pierwszej damie nie zmieniły.

Jolanta Kwaśniewska powiedziała co myśli o pensji dla pierwszej damy. Padła konkretna propozycja

Co wiemy o żonie Andrzeja Dudy?

Agata Kornhauser-Duda urodziła się 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie w inteligenckim domu. Jej tata Julian jest poetą, prozaikiem i pisarzem, a mama Alicja polonistką. Agata ma młodszego brata Jakuba, który poszedł w ślady ojca. Mężczyzna wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim. Agata natomiast także pragnęła uczyć, jednak związała się zawodowo z językiem niemieckim, a nie polskim jak reszta rodziny. Od 1998 roku Agata Kornhauser-Duda do czasu wygrania pierwszych wyborów Andrzeja Dudy uczyła w krakowskim liceum języka niemieckiego.

Nie polsko brzmiące rodowe nazwisko Agaty wiąże się z żydowskimi korzeniami jej rodziny, bowiem dziadkiem kobiety był Żyd Jakub Kornhauser.

Kornhauserowie podczas uroczystości przyznania Julianowi (w środku) Nagrody Orła Jana Karskiego. Od lewej: syn Jakub, żona Alicja, wnuczka Kinga Duda, córka Agata Kornhauser-Duda (fot. Jacek Bednarczyk / PAP)

Popularne wiadomości teraz

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Co się stało z Agatą Dudą? Od pewnego czasu wszyscy mówią tylko o jednym

Jaka naprawdę jest Agata Duda?

Choć społeczeństwu nie daje się poznać i głównie widzimy ją po prostu bardzo dobrze ubraną i godnie wspierającą męża, współpracownicy najważniejszego małżeństwa w kraju czasem zdradzają kilka szczegółów z ich życia.

„W pałacu pierwsza dama ma opinię humorzastej. Z tego powodu miała odejść z jej biura zaufana współpracownica, wiceszefowa gabinetu pierwszej damy Dorota Skrzypek, wdowa po byłym szefie NBP Sławomirze Skrzypku. Agata jest apodyktyczna i trudna we współpracy. Jako nauczycielka jest przyzwyczajona, że nikt nie podważa jej zdania. Nikogo nie słucha. Skrzypkowa miała tego dość” - zdradził dawniej informator Newsweeka

Ososbista projektantka pierwszej damy Dorota Goldpoint wyznała niegdyś, że jej klientka jest wymagająca i konkretna, ale dzięki tym cechom bardzo dobrze im się wspólnie współpracuje.

Screen You Tube

Doniesienia te wskazują na to, że Agata Kornhauser-Duda wcale nie jest taką cichą myszką na jaką wygląda. Co więcej, słowa te sugerują, że to ona w związku z Andrzejem Dudą ma bardziej dominujący charakter. Spodziewaliście się tego?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com