Tegoroczną galę rozdania TeleKamer poprowadzili Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski, a emitowana była ona przez telewizję Puls już drugi rok z rzędu. Natomiast po raz pierwszy gala ta nie była prezentowana na żywo. Także lista zaproszonych gości była zdecydowanie krótsza niż zazwyczaj. To wszystko przez sytuację epidemiczną w kraju.

W tym roku, większość nagród powędrowało do aktorów i twórców telewziji TVN. 

Wyniki:

 • Aktorka - Małgorzata Socha (za serial BrzydUla)
 • Aktor - Maciej Stuhr (za serial Szadź)
 • Serial - BrzydUla
 • Serial fabularno-dokumentalny -  Sprawiedliwi. Wydział kryminalni.
 • Juror - Cleo
 • Program rozrywkowy - Nasz nowy dom
 • Prezenter pogody - Bartek Jędrzejak
 • Komentator sportowy - Jerzy Mielewski
 •  Prezenter informacji - Piotr Kraśko
 •  Osobowość telewizyjna - Przemek Kossakowski
 •  Nagroda magazynu NETFILM - Wataha 3

TeleKamery 2021 Specjalne (przyznane przez redakcję Tele Tygodnia):

Popularne wiadomości teraz

Patrycja Sołtysik źle znosi rozstania z mężem. Tęsknota jest bardzo silna

Kalendarz strażaków z Australii z małymi kotkami. Na ten widok od razu zrobi Ci się gorąco

Jak dziś wyglądają bliźniaki syjamskie, które zostały podzielone 14 lat temu?

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

 • TVP Kultura 
 • Canal+ za serial Król 
 • Zbigniew Buczkowski – za całokształt.

Złote TeleKamery 2021:

 • Mikołaj Roznerski,
 • Lombard. Życie pod zastaw.

Kreacje gwiazd podczas TeleKamer 2021. Wzrok wszystkich był skierowany na Julię Kamińską

TVP oburzone wynikami TeleKamer

Nie da się ukryć, że telewizja TVP w tym roku nie osiągnęła sukcesu na tegorocznej gali. Jak na to zareaogawała dyrekcja? Nie najlepiej. Na stronie stacji pojawiło się nawet specjalne oświadczenie.

Wyniki tegorocznych Telekamer rażąco różnią się od faktycznych codziennych wyborów milionów widzów telewizji linearnej, którzy każdego dnia głosują swoimi pilotami na określone audycje - brzmiał początek długiego oświadczenia stacji.

W następnej części oświadczenia porównywano oglądalność poszczególnych produkcji TVP i innych stacji, sugerując, że to niemożliwe, że program z niekiedy dwa razy mniejszą oglądalnością może pokonać w takim plebiscycie produkcję bijącą rekordy popularności. 

W tegorocznym plebiscycie w kategorii Osobowość nominowany przez TVP Rafał Brzozowski, którego program „Jaka to melodia?” oglądało w 2020 r. średnio prawie 2 mln widzów oraz Ida Nowakowska znana z programów „The Voice kids” (3 mln), „Pytanie na śniadanie” (najpopularniejsza telewizja śniadaniowa) „Dance Dance Dance” (2,4 mln) zostali rzekomo pokonani przez p. Kossakowskiego, którego ogląda w porywach... 750 tys. widzów TVN.

W następnej części artykułu pojawiło się wiele wyliczeń sugerujących plebiscytowi oszustwo i niesprawiedliwość konkursu, co miało być związane z wysokimi kosztami sms-ów i mozliwością głosowania on-line.

Powodem opisanych zniekształceń wyników „Telekamer 2021”, gdyby doszukiwać się dobrej woli organizatorów, był wadliwie przyjęty sposób głosowania za pomocą płatnych SMS oraz online. Relatywnie wysoki koszt SMS wynoszący 3,69 zł brutto zniechęcał do głosowania znaczną część widzów. Widz chcący głosować w choćby połowie kategorii musiałby zapłacić ponad 22 zł. Organizator nie mógł nie wiedzieć, że głosowanie online jest skomplikowane dla wielu starszych widzów telewizji linearnej i czytelników papierowej prasy, którą sam wydaje.

Polscy aktorzy kiedyś i dziś. Na przestrzeni lat zmienili się nie do poznania

Organizator plebiscytu odpowiada na zarzuty. Nie ma szansy na oszustwo z ich strony

Ów artykuł nie pozostał bez echa. Organizator konkursu odpowiedział na zarzuty w bardzo merytoryczny sposób, zwracając uwagę między innymi na to, że plebiscyt ten nigdy nie nagradzał za największą oglądalność potwierdzoną badaniami.

Wyniki Plebiscytu, zgodnie z jego regulaminem, są miernikiem popularności nominowanych produkcji czy osobowości, a nie odzwierciedleniem ich wymiernej oglądalności, poświadczonej odpowiednimi badaniami, głosowanie za pomocą sms-ów lub internetu odbywa się od dwóch lat i nigdy nie wzbudzało kontrowersji żadnej Stacji telewizyjnej. Tegoroczny koszt sms-a to 3,69 zł, taki sam jak w ubiegłym roku. Głosowanie za pomocą sms-ów wydaje się być także najczęściej stosowaną metodą w programach TVP, a stosowana najczęściej stawka za SMS to również 3,69 zł.

Trudno nie zauważyć, że stacja TVP najwyraźniej nie potrafi przegrywać. Podobna sytuacja miała miejsce w ostatnio po emisji pierwszego odcinka Twoja twarz brzmi znajomo, gdy Bartek Kasprzykowski był oburzony niską oceną, którą dała Katarzyna Skrzynecka jego żonie Tamarze Arciuch [Zobacz tutaj].

Co o tym myślicie?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com