Żyjąc z minimalnej emerytury, nie miałam prawie nic po opłaceniu mediów. Na targu spotkałem przypadkiem moją byłą synową Annę.

Na początku jej nie poznałam, bo wyglądała tak elegancko. Anna mnie rozpoznała i podeszła do mnie. Było dość zimno, więc zaprosiłam ją do siebie na herbatę, bo mieszkałam niedaleko.

Po krótkiej rozmowie Anna wyszła i wróciła pół godziny później z pełną torbą zakupów. Byłam zażenowana, bo zdecydowanie nie spodziewałam się tego po niej. Anna wyjaśniła, że nie było to dla niej trudne, ponieważ pracowała w Niemczech przez 10 lat i miała pieniądze.

Wstydziłam się przed moją byłą synową, ponieważ obwiniałam ją o wszystko, kiedy rozwiodła się z moim synem.

Stanęłam po stronie syna, który znalazł sobie inną kobietę. Anna zapewniła mnie jednak, że wszystko się skończyło i nie żywi do mnie urazy. W końcu byłam babcią jej córki.

Popularne wiadomości teraz

"Ja tu rządzę": moja teściowa robiła mi wyrzuty przy gościach, ale przypomniałem jej, na czyj koszt żyje

"Syn postanowił przedstawić nas swojej narzeczonej, która okazała się mieć temperament, ale nie zgodziliśmy się na jej warunki: byliśmy rozczarowani"

"Wierzyłam, że mój syn jest prawdziwym mężczyzną. Ale pewna notatka od mojej synowej otworzyła mi oczy na prawdę: co on sobie pozwala robić"

"Pewnego wieczoru podsłuchałam rozmowę między teściową a mężem. I wtedy zdałam sobie sprawę z tego, co się dzieje: teściowa nie dobiera słów"

Kilka dni później Anna zaprosiła mnie do swojego domu i oświadczyła się. Wybudowała duży dom, w którym mieszkała jej wnuczka z mężem.

Anna poprosiła mnie, abym wprowadziła się do nich i pomogła w opiece nad wnuczką, ponieważ nikt nie może kochać dziecka bardziej niż własna prababcia. Młodej matce przydałaby się pomoc.

Wynajęliśmy moje mieszkanie lokatorom, a ja przeprowadziłam się do domu mojej byłej synowej. To było niespodziewane i nie sądziłam, że do tego dojdzie. Synowa okazała się bardzo miłą osobą i po stokroć żałowałam, że za późno zdałam sobie z tego sprawę.