Powiedział, że zamiast ich weekendowych planów, pojedzie do swojej byłej żony Julii kopać ziemniaki.

Nie było to nic nowego. Julia często potrzebowała "pomocy" Andrzeja, niezależnie od tego, czy chodziło o odebranie syna ze szkoły, pomoc w naprawach, czy nawet podwiezienie matki do kliniki.

Koleżanki z pracy, widząc zdenerwowanie Anny, przeszły do sedna sprawy i kobieta w końcu dała upust swojej frustracji, po której pojawiły się łzy. Problem nie tkwił w pomocnym mężu: chodziło o cienką granicę, którą przekroczył, angażując się w życie byłej żony bardziej, niż było to konieczne.

Każda z próśb Anny wydawała się dużym problemem, ale dla Julii Andrzej był zawsze dostępny. To porównanie poruszyło ją do głębi.

Anna nie wierzyła w uczucie Andrzeja do Julii, nie rozumiała nawet powodów ich małżeństwa, zastanawiając się, czy to tylko sposób Andrzeja na udowodnienie sobie i innym, że się zmienił.

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna ukrywał fakt, że był bogaty i dobrze, że to zrobił, ponieważ otworzyło to oczy na jego żonę: "Życie jest pełne niespodzianek"

"Mój mąż wciąż domaga się, abym zameldowała go w moim domu. Ale nie dał ani grosza na budowę i utrzymanie rodziny"

"Teraz po prostu nie poznaję córki, nasze relacje są bardzo napięte. Ma 16 lat, ubiera się w sposób, który sprawia, że wstydzę się przed sąsiadami"

"Jak tylko odziedziczyłem dom, moja matka zwróciła na mnie uwagę: szkoda, że to wszystko jest dla nieruchomości"

Miłość, którą czuł do syna od Julii, zdawała się nieustannie przywiązywać go do dawnego życia - życia, którego Anna nie czuła się częścią.

Pewnego weekendu upał sięgnął zenitu. Anna postanowiła sprawdzić, czy Andrzej rzeczywiście jest w daczy, jak twierdzono.

Opuszczona dacza, która otworzyła się przed jej oczami, pasowała do jej podejrzeń. Ta świadomość była punktem zwrotnym. Anna wyprowadziła się z domu Andrzeja, złożyła pozew o rozwód i choć początkowy etap postępowania rozwodowego był trudny, spotkanie Andrzeja z Anną w sądzie ostatecznie przyniosło kobiecie poczucie zamknięcia.

Ten trudny dzień pomógł Annie odnaleźć spokój. Zdała sobie sprawę, że wszystko wróciło do normy, choć boleśnie.