Mój ojciec dowiedział się wtedy o wszystkim, ale był gotowy utrzymać rodzinę razem dla mojego dobra. Ale moja matka zdecydowała inaczej i opuściła rodzinę razem ze mną.

Po krótkim czasie wyszła za mąż za swojego kolegę, z którym zdradzała mojego ojca. Później zaszła w ciążę, a ja doczekałam się przyrodniego brata, Krzysztofa.

Moje relacje z ojczymem nie układały się od samego początku, nie potrafiłam zaakceptować człowieka, który doprowadził do rozstania moich rodziców.

A po narodzinach ich wspólnego syna moje relacje z matką również się pogorszyły. Krzysztof był dla nich wszystkim, cały świat kręcił się wokół niego, a dla mnie nie było w nim miejsca.

Wtedy zdałam sobie sprawę, że muszę nauczyć się być niezależna. Skończyłam szkołę i uniwersytet i stałam się niezależna.

Popularne wiadomości teraz

"Nie ufaj Lisie, to zła osoba. Znam ją od 20 lat". To nie powstrzymuje jej przed korzystaniem z usług twojego męża

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

Wszystko układało się dobrze w moim życiu. Wyszłam za mąż za dobrego mężczyznę, miałam córkę, dobre stanowisko w pracy i wysoką pensję. Miałam chłodne relacje z matką i praktycznie nic z bratem i ojczymem.

Pewnego dnia mama postanowiła mnie odwiedzić. Zaprosiłam ją na herbatę, rozmawiałyśmy o życiu, głównie o Krzysztofie i powiedziała mi, że dostał dobrą pracę.

Wtedy szczerze cieszyłam się z mojego brata. Ale kolejna sugestia mamy zabiła moją radość u podstaw.

Mama narzekała i ciężko wzdychała, że jej biedny syn spędza dużo czasu w podróży do pracy. Byłoby dobrze, gdybym oddała mu jeden z moich samochodów.

Tutaj prawie udławiłam się cukierkiem. Naprawdę, dlaczego miałabym dawać mój samochód bratu, zwłaszcza że nigdy nie byliśmy blisko spokrewnieni.

Więc stanowczo odpowiedziałam, że nie damy samochodu w prezencie. Mama oczywiście poszła do domu i nigdy więcej do mnie nie zadzwoniła. I niech tak zostanie, ale myślę, że miałam całkowitą rację.