Sześć miesięcy temu mój mąż otrzymał w spadku mieszkanie. Posprzątaliśmy je i postanowiliśmy przeznaczyć go na wynajem.

I wtedy do męża zadzwonił kuzyn: "Moja córka dostała się na uniwersytet w stolicy. Ale Kamila nie ma gdzie mieszkać - są duże problemy ze znalezieniem pokoju w akademiku".

Dla mojego męża krewni są świętością. Poprosił mnie, abym nie wynajmowała mieszkania, ale pozwoliła tu mieszkać jego siostrzenicy. Oczywiście byłam zdenerwowana. W końcu pieniądze nigdy nie są zbyteczne. Ale krewni to krewni: jak można im odmówić?

W każdym razie mój mąż pojechał na lotnisko, spotkał się ze swoją siostrzenicą i umieścił ją w mieszkaniu, które chcieliśmy wynająć.

Zastanawiałam się, czy postąpiliśmy z mężem właściwie. Zaczęłam czytać kodeks cywilny i szybko zdałam sobie sprawę, że to, co zrobiliśmy, było złe. Dlaczego? A oto dlaczego!

Popularne wiadomości teraz

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

1. Okazuje się, że musieliśmy jeszcze zawrzeć umowę nieodpłatnego użytkowania mieszkania. To bardzo ważne.

2. Kto będzie płacił za usługi komunalne? Mój mąż był zbyt zażenowany, żeby powiedzieć o tym kuzynce. Wydaje mi się, że uczciwie byłoby, gdyby ona sama płaciła rachunki.

3. Możemy mieć teraz problem ze skarbówką. Co jeśli sąsiedzi doniosą, że ktoś mieszka w naszym mieszkaniu? A my nie płacimy podatków. Próbować udowodnić, że to kuzynka i mieszka z nami za darmo.

Tak, szkoda, że nie wiedziałam tego wszystkiego wcześniej. Co najlepiej teraz zrobić? Nie chcę wyrzucać Kamili na ulicę, nie chcę psuć relacji z krewnymi męża.

Ale następnym razem, zwłaszcza przy wynajmowaniu mieszkania, będę bardziej ostrożna i będę wiedziała, co powinniśmy zrobić.