Po przyjeździe wszyscy zrzucili swoje rzeczy i usiedli do stołu. Oczywiście przygotowałam się na ich przyjazd. Przygotowałam wiele smakołyków, posprzątałam, upiekłam ciasto.

Stół był zastawiony, chociaż nie było żadnej szczególnej okazji. Po kolacji wszyscy rozproszyli się po łóżkach, a ja wzięłam się za sprzątanie.

Rano wstałam przed wszystkimi i zaczęłam przygotowywać śniadanie. Wszyscy zjedli śniadanie, podziękowali mi i pojechali w swoje sprawy. Po obiedzie krewni wrócili.

Brat męża został w domu, a jego żona z córką poszły na zakupy. Nikt mnie nie zaprosił. Obsługiwałam gości, gotowałam kolację i sprzątałam w pokojach po szaleństwie gości.

Wieczorem wszyscy krewni znowu usiedli do stołu. Pysznie posilili się i zaczęli się zbierać do domu. Wydawałoby się, że wszystko w porządku, ale jest mi tak przykro!

Popularne wiadomości teraz

"Mój syn przyszedł z dziewczyną. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam moją synową. Nie rozumiałam, jak można zakochać się w kimś takim"

"Albo przeniesiemy moją matkę do nas, albo wniesiemy pozew o rozwód": takie ultimatum postawił mi mąż po narodzinach mojego dziecka

"W sobotę zastałam syna i synową w ich mieszkaniu. Otworzyłam drzwi kluczem i oniemiałam"

"Syn przyprowadził narzeczoną na spotkanie. Stałam przy kuchence przez sześć godzin, ale wszystko zmieniło się, gdy tylko usiedliśmy do kolacji"

Jak można przyjechać w gości z pustymi rękami, wiedząc, że będziesz mieszkać trzy dni w cudzym domu? Mają swoje gospodarstwo - mogli przynieść mleko, mięso, przetwory. Nawet moim dzieciom nie dali lizaków, chociaż dla bratanków przygotowałam upominki.

Moi rodzice nie wychowali mnie w taki sposób. To przecież elementarna kultura i wyraz szacunku dla gospodarzy. Nikt mi nie pomógł ani posprzątać ze stołu, ani umyć naczyń, ani pokroić sałatek. Czuję się oszukana.