Kierowca wysiadł z taksówki, a ona rozpoznała go niemal od razu - to był Dawid. Minęło czterdzieści lat, a on niewiele się zmienił, trochę się postarzał, jego włosy pokryła siwizna, ale oczy są takie same jak kiedyś.

Nie poznaje jej na pewno, bo nie ma już długiego brązowego warkocza, a jej twarz pokrywają zmarszczki. Mężczyzna jednak rozpoznał ją niemal od pierwszych sekund, przytulił i powiedział, że nie spodziewał się jej tu spotkać, że ukryła się przed nim. Dawid zaproponował Annie, żeby poczęstowała go herbatą.

Ona chciała, żeby Dawid jak najszybciej wyszedł, więc nie chciała w ogóle robić mu herbaty. Gość wszedł do domu i od progu zaczął wydawać instrukcje, jaką herbatę zrobić.

W tym momencie Anna zdała sobie sprawę, że jej były wcale się nie zmienił, nawet po czterech dekadach. Wtedy Dawid zauważył, że kobieta ma rodzinę i zaczął wypytywać ją o jej życie.

Była bliska wybuchu. Postawiła filiżankę herbaty na stole i zaczęła się złościć, gdy Dawid zapytał ją, dlaczego od niego odeszła. Anna załamała się i powiedziała, że nikt nie mógłby żyć z kimś takim jak on, że wszystkie jego kaprysy doprowadziłyby każdego do szaleństwa.

Popularne wiadomości teraz

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Tak bardzo mi pomagasz, jak mogę ci się odwdzięczyć: zostań matką mojej córki. To wystarczy"

"Stoję przed mieszkaniem twojego kochanka, kiedy przyjedziesz, otwórz drzwi". Marta nie spodziewała się takiej reakcji męża

Mężczyzna zamarł, zarumienił się i było jasne, że jest bardzo zły. W tym momencie do stolika podeszła Anna, rzuciła mu całą kwotę za dostawę drewna na opał i otworzyła drzwi, wskazując na wyjście.

Dawid powiedział, że jego matka miała rację, nie poślubiając takiej kobiety. Anna odetchnęła z ulgą, bo marzyła o tym, żeby powiedzieć te słowa swojemu byłemu. Weszła do środka, usiadła przy stole i uśmiechnęła się, bo teraz była szczęśliwa, w przeciwieństwie do Dawida.