Dzieci są już dorosłe, syn się ożenił i został zięciem, a córka jeszcze studiuje i mieszka ze mną. Wydawało się, że żyjemy razem, dopóki moja synowa nie zaczęła intrygować.

Ona nie może żyć w spokoju, zawsze coś knuje, zawsze bawi się moim Michałem, zawsze czepia się mnie o każdą drobnostkę.

Mieszkają razem od roku, a kiedy Michał przyprowadził Annę na pierwsze spotkanie, nie bardzo ją polubiłam, była przebiegłą i niezrozumiałą dziewczyną. Próbowała wszystko o nas wywąchać, zajrzeć w każdy kąt.

Mój mąż całe życie był za granicą, a duże trzypokojowe mieszkanie kupiliśmy, gdy dzieci były małe. Kilka lat temu mieliśmy wspaniały remont i Anna od razu to zauważyła. Ogólnie byłam zadowolona z życia, ale bardzo tęskniłam za mężem, przyjeżdżał raz na pół roku na kilka dni, można powiedzieć, że żyłam przez te wszystkie lata sama.

Anna obejrzała nasze mieszkanie i spodobało jej się. Po ślubie po raz pierwszy zamieszkali z nami, ale po prostu się z nią nie dogadywałam. Synowa zachowywała się, jakby była gościem.

Popularne wiadomości teraz

„Zdecydowałem się zdradzić żonę i całkowicie ją obwiniałem, ale życie obróciło się przeciwko mnie”

„Rozwodzimy się, pakuj swoje rzeczy. Mam inną kobietę, która spodziewa się dziecka: kiedy moja teściowa się o tym dowiedziała, była zła na Wiktora”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Joanna została wyrzucona z domu przez swoją teściową, ponieważ myślała, że jej synowa nie urodziła chłopca od swojego syna: to był kompletny nonsens”

Ja gotowałam, Solomiia sprzątała, a Anna nie potrafiła nawet umyć po sobie talerza. Później przestałam po niej sprzątać, więc te talerze stały brudne w zlewie przez kilka dni. Robiłam jej uwagi, ale zdawała się mnie nie słyszeć. Później powiedziała, że się jej czepiam i przeprowadzili się do mojej teściowej. Wtedy odetchnęłam.

Ale moja synowa nie może przeboleć, że ja z córką mieszkamy w przestronnym mieszkaniu, a ona z Michałem w pokoju w małym mieszkaniu z swatkami. Zaczęły narzekać na mojego syna: "Dobrze mieszkasz, ale czy twoja siostra nie przebywa tam za długo, dlaczego nie pójdzie gdzieś indziej na studia albo za mąż?". To normalne, że mężczyzna przyprowadza żonę do domu.

Ale co ona ma wspólnego z moją córką? To jest jej dom i nikt jej stąd nie wyrzuci, ja też nigdy nie wyrzucałam Michała. A moja Solomija mówi, że nigdy nie zostanie synową, woli wynajmować dom z mężem. Ale moja synowa nie chce tego robić - ona musi mieć wszystko gotowe od razu.

Byłoby lepiej, gdyby dostała normalną pracę, pracuje na pół etatu w kawiarni i całą swoją skromną pensję wydaje na siebie. Mój syn rano pracuje w firmie, a wieczorem jeździ taksówką, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Moja synowa nie chce mieszkać oddzielnie od rodziców, więc będzie musiała sama sprzątać i gotować.

W niedzielę miałam urodziny. Syn z synową przyjechali do nas na święta, a ona powiedziała coś takiego: nasz ojciec to taki dobry człowiek, za jego zarobki możemy kupić tyle mieszkań, ile chcemy, ale jej ojca już dawno nie ma i nigdy nawet nie płacił alimentów.

Mówię jej, że mój mąż nie dostaje pieniędzy z nieba, tylko ciężko pracuje. Zorganizowaliśmy im ślub, teraz zaoszczędzimy pieniądze Solomii na małżeństwo i tyle, wróci, bo jego zdrowie nie jest na tyle dobre, żeby pracować na budowie. I powiedziała mi, że gdybyśmy byli dobrymi rodzicami, zamienilibyśmy to duże trzypokojowe mieszkanie na trzy jednopokojowe z dopłatą, żeby każdy miał gdzie mieszkać.

Zdenerwowałam się i powiedziałam podniesionym głosem, że nasze mieszkanie nigdy nie zostanie sprzedane, a jeśli chce mieć własne lokum, to niech idzie do pracy.

Wyszli bardzo oburzeni. Synowa nawet nie poczekała na ciasto, założyła płaszcz i wyszła w złości. Wychodząc z mieszkania Michał powiedział: Anna ma rację, tata tyle pracuje za granicą i nic nie zapewnił swoim dzieciom.

Myślę, że może syn ma rację. Nie spałam od kilku nocy.