Ale osobiście nie lubię być w centrum uwagi i nie potrzebuję tych wszystkich konwenansów w dzisiejszych czasach.

Poznałam więc faceta, w którym byłam absolutnie zakochana. Wiedziałam, że chcę spędzić z nim resztę życia i nie powiedziałam mu o ślubie, ponieważ nie potrzebowałam obrączki na palcu. Później oświadczył mi się i zobaczył moją kwaśną minę w odpowiedzi.

Zdecydowanie nie spodziewał się takiej reakcji. Zapewniłam go, że kocham go całym sercem, ale nie było pośpiechu.

Później zaczęliśmy razem mieszkać i przedstawiliśmy się naszym rodzicom. Potem wydarzyła się tragedia - w domu jego rodziców wybuchł pożar i trzeba było zrobić remont. Zaproponowaliśmy im, żeby na ten czas zamieszkali z nami.

Wszystko było w porządku, jego matka była dla mnie bardzo przyjazna. To zdarza się bardzo rzadko, więc zdałam sobie sprawę, że mam szczęście, że mam mężczyznę.

Popularne wiadomości teraz

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

„Babciu, czy dostaniemy pierogi: Nie, one są dla Andrzeja, dla was już zrobiłam kanapki z margaryną”

„Czy mogę dostać gorącą herbatę z kawałkiem chleba, nie martw się, usiądę na parapecie i poczekam”

„Oligarcha przywiózł żonę do szpitala położniczego, a po urodzeniu dziecka jej kierowca zawiózł ją nie do luksusowego domu, ale na dworzec kolejowy”

Minęło jeszcze kilka miesięcy i znów mi się oświadczył. Powiedział, że chce urządzić wystawną ucztę i zobaczyć mnie w pięknej sukni. Te słowa jeszcze bardziej mnie przeraziły. Myślał, że rzucę mu się na szyję, ale zdecydowanie się mylił. Powiedziałam mu, że muszę zaoszczędzić trochę pieniędzy na miłą restaurację.

Wstydziłam się tego, co powiedziałam, kiedy faktycznie zaczął oszczędzać i ograniczać się we wszystkim. Wtedy zaczęłam się zastanawiać, jak zostać z tym mężczyzną, ale bez pieczątki w paszporcie.

Zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie urodzinowe córki chrzestnej mojego męża. Cała rodzina zebrała się w restauracji. I wtedy zrobił coś, czego zdecydowanie się nie spodziewałam: uklęknął przed wszystkimi, wyjął pierścionek i powiedział: "Wyjdziesz za mnie?". Nie mogłam wtedy odmówić, bo to by go upokorzyło, więc się zgodziłam.

A teraz stoję przed lustrem w puchatej sukience - wtedy chciałam tylko jednego: żeby ta uroczystość skończyła się jak najszybciej. Uroczysta część była nudna, potem usiedliśmy przy stoliku w restauracji i po wszystkich gratulacjach odetchnęłam. Jedyną rzeczą, która mnie wtedy uszczęśliwiła, było pyszne jedzenie na stole. Potem zaczęły się tańce, a mój mąż wciągnął mnie do środka kręgu. To wcale nie była zabawa. Kiedy tak staliśmy, matka mojego męża szepnęła mi cicho do ucha:

"Bajka się skończyła, kochanie! Osiągnęłam swój cel i teraz będziesz żyć według naszych zasad. Wybierz się na ostatni spacer, a wtedy wszystko się zmieni, zobaczysz!

Nie rozumiałam, o co jej chodzi i postanowiłam zapytać ją jeszcze raz, ale tylko uśmiechnęła się chytrze. Po ślubie pojechaliśmy nad morze do Włoch. Teraz wszystko wydaje się być w porządku, ale tak bardzo boję się wrócić do domu.

Słowa teściowej bardzo mnie przestraszyły i nie wiem, co miała na myśli. Może powinnam powiedzieć o tym mężowi. Zwłaszcza, że jeszcze nie skończyli remontu, a mieszkają w naszym mieszkaniu. Pewnie już wszystko urządziła w moim domu po swojemu. Ale co, jeśli źle ją zrozumiałam i tylko robię jej na złość?