Poprosiła mnie, żebym ustąpił jej miejsca, bo tak się złożyło, że jej dzieci postanowiły na niej zaoszczędzić. Wtedy zapytałam ją, czy podróżuje w moim przedziale, a ona powiedziała, że nie, ale tam nikt jej nie słucha, nie chcą się przesiąść.

Moi rodzice zawsze uczyli mnie szacunku dla starości i nie mogłam po prostu zignorować tej prośby. Chociaż naprawdę nie chciałem się ruszać z mojego przedziału. Wiedziałam, że dolna półka jest droższa niż górna, ale co mogłam zrobić?

Wzięłam swoją torbę i przeniosłam się do innego przedziału. Babcia pokazała mi swoją półkę i cicho podziękowała, po czym poszła położyć rzeczy na swojej.

Zaczęłam ponownie sortować wszystkie moje rzeczy i zauważyłam, że nie mogę znaleźć mojej kosmetyczki. Później znalazłam ją w swojej torbie, ale w tym momencie zdecydowałam, że zostawiłam ją w poprzedniej przegródce.

Podeszłam do przedziału i usłyszałam rozmowę babci, która mówiła, że ma dobry pomysł na uniknięcie marnowania pieniędzy. Zabrali górne półki z różnych przedziałów, a ona ułożyła wszystko tutaj. Teraz wszyscy podróżują w tym samym przedziale, a pieniądze są bezpieczne! Najważniejsze to znaleźć kogoś naiwnego!

Popularne wiadomości teraz

Po wejściu do nowego domu kobieta poszła do kuchni i włączyła czajnik. Nagle usłyszała czyjś głos: „Katarzyna, jesteś tam"

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

„W pierwszych miesiącach po porodzie marzyłam, że ktoś zabierze syna, ale dwadzieścia lat później zdałam sobie sprawę, jak bardzo zgrzeszyłam”

„Czy mogę dostać gorącą herbatę z kawałkiem chleba, nie martw się, usiądę na parapecie i poczekam”

Otworzyłam przedział i zobaczyłam, że na mojej pryczy leży mężczyzna. Starsza pani, z którą zamieniłem się miejscami kilka minut wcześniej, leży na kolejnej niższej pryczy. Na górnej kobieta ścieli łóżko. Zapytałam, co się dzieje.

Babcia odpowiedziała, że zamieniła się z tą kobietą, bo coś waliło na mojej półce i szybko wróciła do postaci.

Oczywiście uwierzyłabym im, gdybym nie słyszała rozmowy! Byłam tak zniesmaczona tą sytuacją!

Z pomocą przewodników wróciłam na swoje miejsce. Wywołałam skandal, a wszyscy ludzie, z którymi babcia wcześniej zamieniła się miejscami, przybiegli do mojego przedziału. Wszyscy "pomocnicy" mojej babci przenieśli się na swoje górne półki.