Nie sądziła jednak, że sprawa jest aż tak poważna. Jej mąż powiedział, że 31 grudnia wyjeżdża w podróż służbową.

Żona obudziła się wcześnie, aby zrobić mężowi kawę i kanapki. Andrzej również się obudził i od razu zaczął szykować się do pracy. Pytał żonę, kiedy odpoczywa, bo prawie zawsze coś robiła. Trzeba spędzać ze sobą więcej czasu.

Natalia powiedziała mu, że wszystko w porządku, że nie musi się martwić. Przypomniała mu też, że jej syn czeka na fajerwerki w Sylwestra. I wtedy Andrzej wspomniał, że musi wyjechać w podróż służbową.

Natalia była zdziwiona, że jedzie w delegację, skoro był Nowy Rok. Andrzej odpowiedział, że musi być na miejscu do 2 stycznia.

Kobieta była bardzo urażona. Wstała i w milczeniu opuściła kuchnię. Wtedy stało się jasne, z kim mężczyzna będzie świętował Nowy Rok. Oczywiście wybierał się do swojej kochanki.

Popularne wiadomości teraz

"Gdy tylko pensja mojego męża wzrosła, wszystkie obowiązki w domu spadły na moje barki: teraz zachowuje się jak dyrektor"

"Poszłam na randkę z bardzo miłym mężczyzną, byłam nim zafascynowana przez cały wieczór, dopóki czegoś nie zrobił"

"Przestałam dawać pieniądze mojej matce i siostrze i natychmiast przestałam być mile widzianym gościem w ich domu"

"Każdego dnia widziałem moją żonę siedzącą na kanapie z włączonym telefonem: jestem tym zmęczony, muszę coś zmienić"

Mężczyzna szybko się ubrał i spakował swoje rzeczy. Wyglądało na to, że bał się, że zostanie wypuszczony z mieszkania. Jego zaspany syn wyszedł z pokoju i zapytał, czy zamierzają odpalić fajerwerki.

Andrzej powiedział, że tym razem nie, ma pracę i szybko wyszedł z mieszkania. Mężczyzna nie był w nastroju do niczego. Miał przed oczami smutnego syna, przez którego czuł się jak zdrajca. Jego romans z Martą trwał już ponad miesiąc. Wędrował od jednego mieszkania do drugiego i nie rozumiał, dlaczego tak bardzo pociąga go ta dziewczyna. Po prostu postradał zmysły.

Marta powiedziała swojemu kochankowi, że musi świętować z nią Nowy Rok, jeśli nie chce jej stracić. Mężczyzna uważał, że nie ma innego wyjścia, jak tylko zdradzić własną rodzinę.

Andrzej szybko skończył pracę i pojechał do Marty na wieś. Jego kochanka zobaczyła Andrzeja i szybko rzuciła mu się na szyję. Andrzej usiadł przed kominkiem i włączył telewizor. Mężczyzna wspominał wszystkie chwile swojego życia. Przypomniała mu się sytuacja z dzieciństwa. Przypomniał sobie, jak jego ojciec poszedł kupić choinkę w Sylwestra i wrócił następnego dnia. Jego matka płakała przez całego sylwestra, a on nie mógł zrozumieć, co się stało... choć teraz wszystko stało się jasne.

Andrzej obserwował Martę, jak napełniała kieliszki szampanem. Nie rozumiał, dlaczego znalazł się tutaj, w obcym domu. W domu jego Natalia przygotowała mnóstwo dań, a on miał zjeść coś z restauracji. Był tam też jego syn, jego własna krew, który chciał odpalić fajerwerki z tatą, ale zamienił to szczęście na Martę.

Kiedy jego kochanka zaczęła sugerować prezent noworoczny, Andrzej po prostu spakował swoje rzeczy i wyszedł. Zatrzymał się w sklepie jubilerskim i kupił żonie wisiorek. Telefon nie przestawał dzwonić: to była Marta, ale mężczyzna był już w drodze do domu.

Andrzej cicho otworzył drzwi i wszedł do przedpokoju. Jego syn siedział przed telewizorem, a Natalia w kuchni. Wszyscy cieszyli się z powrotu ojca. Kobieta miała łzy w oczach i cieszyła się z powrotu Andrzeja. Powiedział, że wszystko zostało odwołane w ostatniej chwili!

Mąż przytulił żonę i syna i westchnął z ulgą: „Jak dobrze być w domu z rodziną!”.