Kapusta kiszona zgodnie z przepisem babci

Najprostszy zestaw składników:
dwa lub trzy kilogramy kapusty;
tylko jedna marchewka;
łyżka (łyżka stołowa) sól;
jeszcze jedna łyżka ... mióda! (tajny składnik).

Pies próbuje przeprosić swojego pana za złe zachowanie. To najsłodsze co dziś zobaczysz

Jak przygotować?

Weź jedną kapustę (najlepiej dużą), pokrój ją na duże kawałki. Jeśli kawałki będą małe, stracą soczystość. Przychodzi kolej na marchewki, które są dokładnie myte, obrane i wcierane w dużą stronę tarki. Zbyt mocne siekanie marchewki spowoduje powstanie niepotrzebnego soku, który poplami kapustę. Powinno być trochę marchewki, aby nie zakłócały smaku kapusty.

Popularne wiadomości teraz

"Jeśli masz pensję, kupuj, co chcesz, nie zamierzam płacić za życie wszystkich, mam jedno życie": trzy lata małżeństwa i jedno rozczarowanie

"Jesteś bezwartościową babcią, myślisz tylko o dziecku córki, a Maciej i ja jesteśmy dla ciebie obcy": synowa poskarżyła się na teściową

"Idę do teściowej z własną pościelą i ręcznikami. Nie mogę używać jej rzeczy po tym, co ostatnio widziałam"

W następny weekend Andrzej pojechał na wieś, aby pomóc babci. Marta wiedziała, że postępuje słusznie

Dalej - rozczyn

Bierzemy trzylitr owy słoik. Weź jedną łyżkę soli na trzylitrowy słoik. Proporcje te są wynikiem wielokrotnych badań eksperymentalnych, są doskonałe i pomagają osiągnąć jak najbardziej zrównoważony smak. Następnie kapusta jest umieszczana warstwa po warstwie w słoiku, pomiędzy którymi rozrzucana jest sól.

Pyszne ciasto do każdego nadzienia!

Nie warto go wypełniać po brzegi, ponieważ na powstały sok powinno być jeszcze miejsce. To wszystko, kapustę zostawia się samą na pół dnia w temperaturze pokojowej. Nie warto na razie zakrywać słoika pokrywką, dodatkowym atutem będzie interakcja z tlenem do fermentacji.

Rozpoczynając fermentację, kapusta da przyzwoitą ilość soku. I wreszcie niezwykły, ale ważny składnik - niewielka ilość miodu. Ten dodatek pozwoli zachować kapustę przez długi czas, wzmocni ją, a jednocześnie wpłynie na smak, dodając do niej przyprawy. Po trzech dniach możesz rozpieszczać się pobraniem próbki - do tego czasu kapusta powinna być gotowa.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com