Każda gospodyni z pewnością ma do czynienia z mięsem mielonym, z którego można ugotować ogromną ilość przepysznych potraw – od zapiekanek po kotlety, faszerowane warzywa, a nawet ciasta. Jeżeli chodzi o przechowywanie i przygotowanie mięsa mielonego, to jest dość kapryśny produkt, który można łatwo się zepsuć. Oto są najważniejsze zasady, dzięki którym Wy nigdy nie popełnicie tych PIĘCIU błędów.

Zasady przechowywania

Jeśli chcecie zamrozić mięso mielone, musicie najpierw zawinąć go w folię, następnie włożyć go do plastikowej torebki i dopiero wtedy włożyć do zamrażarki. Folia spożywcza dobrze trzyma zarówno ciepło, jak i chłód, dlatego mięso mielone można będzie dłużej przechowywać w zamrażarce, ponadto ono nie straci swojego pierwotnego smaku.

Rozmrażanie

Nigdy nie używajcie mikrofalówki do rozmrażania mięsa mielonego. Pod wpływem fal mięso mielone może zamienić się w półprodukt. Rozmrażać mięso mielone należy w lodówce i bez wody.

Sposoby przyrządzania

Zimna patelnia to najgorszy wróg mięsa mielonego. Jeśli chcecie, aby kotlety z mięsa mielonego nie przyklejały się do patelni, oraz mieli przyjemny różowawy kolor, a nie brudnoszary, to należy bardzo dobrze podgrzać patelnie. Wtedy mięso mielone będzie apetyczne i piękne.

Nadmiar wody

Podczas smażenia z mięsa mielonego może wypływać woda. Jeśli jest jej za dużo, lepiej ja wylać.

Popularne wiadomości teraz

"Widzę jakieś papiery w koszu. Serce podpowiadało mi, że mój mąż nie jest w podróży służbowej. Podwinęłam rękawy i sięgnęłam do wiadra"

"Nie ufaj Lisie, to zła osoba. Znam ją od 20 lat". To nie powstrzymuje jej przed korzystaniem z usług twojego męża

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

Obróbka mięsa mielonego

Mięsa mielonego w żądnym przypadku nie można spłukiwać, w przeciwnym razie ono straci swój naturalny zapach.