1. Kamilla

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Kamilka, Kama, Kamisia, Kamilcia, Kamcia, Kami, Kamilcia, Kamusia, Kamunia, Kamka. Imię pochodzi z łaciny i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. W Polsce imię to pojawiło się w XVIII wieku. Imię Kamilla połącza w sobie wodę i ziemi. Woda będąca symbolem życia w połączeniu z ziemią aktywizuje i wzmacnia przestrzeń materii.

Parodia reklamy Apartu hitem sieci. To najśmieszniejsze, co dziś zobaczysz

2. Joanna

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Joasia, Joaśka, Asia, Asiulek, Asieńka, Asik, Asiunia, Asiulek, Asiula, Asiek. Imię pochodzi z języka hebrajskiego: Jo-hanan; "Bóg jest łaskawy". Imię Joanna używane jest w Polsce od XIII wieku. Nazywana tak samo Dziewicą Orleańską. Podczas wojny stuletniej stanęła na czele armii francuskiej. Ubrana była w odzież męską. Aby uchronić przed brutalnością i gwałtem.

Popularne wiadomości teraz

"Lara, skończysz sama z powodu tego mieszkania, masz 45 lat, komu je zostawisz, psu"

Po dwudziestu latach małżeństwa mężczyzna przypadkowo dowiedział się, że jego syn nie jest jego synem, ale najgorsze miało dopiero nadejść

81-letnia Agnieszka Perepeczko w towarzystwie młodszego partnera. Kim jest tajemniczy mężczyzna

Modlitwa za twojego dziecka

3. Grażyna

Grażyna to imię pochodzenia litewskiego, od słowa grażus (piękna). Jest ambitna i bardzo skrupulatna. Ciężko pracuje na swój sukces, ale zna własne możliwości i umiejętnie je wykorzystuje. Opiekuje się bliskimi, a wobec partnera życiowego pozostaje wierna i czuła. 

TOP10 metamorfoz kobiet, które zaufały fryzjerom i wizazystom. Efekt robi wrażenie

4. Agnieszka

Imię Agnieszka pochodzi od greckiego słowa hagneia i oznacza: czystość, bez skazy, świętość. Prowadzi życie pełne wrażeń i ciągłych huśtawek nastrojów. Od partnera oczekuje przede wszystkim wiele wyrozumiałości i cierpliwości. W zamian będzie wiernie kochać i zadba o wspólne gniazdko.

5. Katarzyna

Katarzyna jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa katharos i oznacza: czysta, dziewicza, bez skazy. W Polsce występuje od XIII wieku. Katarzyna często ma trudny charakter. Czasem potrafi ranić słowem i być wyniosła względem otoczenia. Cieszy się jednak szacunkiem i uznaniem wśród ludzi. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com