Nowy wirus COVID-19 niepokoi każdego człowieka na tym świecie. We wszystkich mediach koronawirus temat numer 1. Nie o czym innym nikt nie może myśleć, jak tylko o tym, jak zabiezpieczyć się przed zarażeniem. Rząd z każdym razem wprowadza nowe środki ostrożności, tak jak sytuacja niestety się nie ulepsza.

Lidl i Biedronka kolejne zmiany w pracy w związku epidemią koronawirusa

Nobelistka Olga Tokarczuk dla niemieckiej gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung” dała swój komentarz, dotyczący obecnej sytuacji. Tokarczuk bardziej skupia się nad tym, że koronawirus bardzo osłabił europejską współnotę. Zamknięcie granic wobec Olgi jest nienormalne. 

Polska nobelistka Olga Tokarczuk

Strach przed wirusem automatycznie obudził najprostsze atawistyczne przekonanie, że winni są ‚obcy’ i zawsze niosą niebezpieczeństwa. Wirus przybył do Europy ‚z zewnątrz’, nie jest nasz, jest obcy. W Polsce podejrzani stali się wszyscy, którzy wrócili z zagranicy. Wirus przypomina nam: granice wciąż istnieją i mają się dobrze - powiedziała Olga Tokarczuk. 

Popularne wiadomości teraz

Dramatyczne doświadczenia Pauliny Smaszcz i jej synów. "Myślisz, że mają w ogóle siłę do tego"

Niesamowite odkrycie. Tajemnicza przeszłość ojca Macieja Kurzajewskiego odkryta

Sekret Marcina Hakiela wreszcie odkryty. Co ukrywał przed wszystkimi

Co łączy wdowę po Krzysztofie Krawczyku i jego menedżera. Prawda wyszła na jaw

Tajemnice Elizabeth Taylor. Nietuzinkowa gwiazda, której romanse do dziś budzą kontrowersje

Tak samo dodała:

Wirus pokazał nam, że nasza gorączkowa mobilność zagraża światu. I wywołało to pytanie, które rzadko odważyliśmy sobie zadać: czego właściwie szukamy? 

Koronawirus w Polsce

Olga Tokarczuk tak samo jest pewna w tym, że świat po koronawirusie całkowiecie się zmieni. I nie będzie już tego, co było wcześniej:

Przed naszymi oczami ulatuje, przemija paradygmat cywilizacji, który kształtował nas przez ostatnich dwieście lat. Który brzmiał: jesteśmy panami stworzenia, możemy wszystko i świat należy do nas. Teraz nadejdą nowe czasy.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com