Opryszczka to zmora wielu z nas. Najczęściej pojawia się w momencie przegrzania lub znacznego wychłodzenia organizmu. Daje o sobie także znać gdy jesteśmy bardzo przemęczeni a ten stan utrzymuje się już od dłuższego czasu oraz gdy żyjemy w ciągłym stresie. 

Rybacy wyłowili dwugłowego rekina! To zaskakująca anomalia!

Niestety opryszczka ma tendencje do nawracania dlatego nie należy jej lekceważyć. Warto więc udać się do lekarza by przepisał leki silniejsze niż domowe sposoby, które jedynie łagodzą nieprzyjemne objawy. 

Tak czy inaczej często zanim udy się do specjalistów próbujemy złagodzić świąd, pieczenie i szczypanie domowymi sposobami. To trzy najczęściej wybierane domowe metody.

Melisa

Zioło melisy wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Chcąc pozbyć się opryszczki, przyłóż do zmienionego chorobowo miejsca okłady z melisy. Swędzący pęcherzyk można także posmarować olejkiem melisowym. Podobnie działa szałwia, mięta oraz rumianek.

Popularne wiadomości teraz

Marcin Hakiel przekracza granice. Zdradza intymne szczegóły małżeństwa z Cichopek. Czego żałuje

Justyna Kowalczyk z synem w górach. Syn sportsmenki ma wielki talent . "Życie poza schematami"

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Hanna Lis napisała bardzo niespodziewane słowa o Kindze Rusin. Uchyliła rąbka tajemnicy

Miód

Podobnie jak zioła także miód ma właściwości bakterio oraz wirusobójcze. Wystarczy posmarować opryszczkę odrobiną miodu, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa po twarzy.

Czosnek lub cebula

Aby pozbyć się opryszczki, należy do chorego miejsca przyłożyć przekrojony na pół ząbek czosnku lub kawałek cebuli. Te nietypowe okłady należy trzymać krótko - co najwyżej 3-4 minuty. Równie skuteczny okazuje się być syro z cebuli. Nasączony w syropie wacik należy przyłożyć w bolący pęcherzyk.

Pamiętaj, że to jedynie domowe propozycje. Opryszczka to choroba wirusowa i nie należy jej lekceważyć. Najlepiej udać się do lekarza po fachową pomoc!

Dużo zdrowia!

Więcej ciekawych artykułów na koleżanka.com