Mensa jest międzynarodowym stowarzyszeniem ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Nie trudno się więc domyślić, że aby zostać jej członkiem należy odznaczać się wyjątkowymi zdolnościami.
Haryz Naim jest trzyletnim chłopcem, który właśnie został przyjęty w szeregi Mensy. Jest obecnie najmłodszym członkiem stowarzyszenia. Choć historia pamięta przypadki, gdy rekordziści w chwili dołączenia do Mensy mieli 2 lata.
Nagroda Nobla w rękach Olgi Tokarczuk!
Haryz Naim wraz z rodzicami mieszka w Wielkiej Brytanii. Jego rodzice pochodzą z Malezji, a na Wyspach studiowali inżynierię.
"Mąż chce mieć dziecko, ale ja nie mogę zajść w ciążę. Ostatnio nawet tak powiedział". "Jeśli nie urodzisz mi dziecka, pójdę do innej kobiety"
Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża
Nie wyrzucaj obierek po ziemniakach! Mają kilka cennych zastosowań!
Jak usunąć nagar na garnkach w ciągu 10 minut? Łatwy sposób, dzięki któremu twoje garniki zawsze będą idealnie czyste
Aby móc zostać członkiem stowarzyszenia należy przejść odpowiednie badanie. Haryz Naim został poddany testom przez psycholog zajmującą się wybitnie uzdolnionymi dziećmi. Chłopiec uzyskał 142 punkty według Skali Inteligencji Stanford-Binet. Wynik klasyfikuje jego predyspozycje intelektualne w górnym 0,3 proc. populacji.
Chłopiec jest pierwszym dzieckiem pary i jak wspomina mama nie porównywali go z innymi dziećmi. Dopiero w żłobku wychowawczyni zwróciła uwagę na jego wyjątkowość.
Już w żłobku potrafił przeczytać wszystkie swoje ulubione książki
Mówił w wieku 7 miesięcy. Posługiwał się biegle dwoma językami - angielskim i malezyjskim, choć właśnie ten drugi jest przez nas używany na co dzień w domu
Póki co chłopiec nie ma pojęcia o tym jak wyjątkowy otrzymał dar. Lubi czytać książki, głównie po angielsku i fascynuje go świat liczb.
Spróbujemy osiągnąć złoty środek. Oczywiście będziemy go motywować do nauki, ale jednocześnie nie zamierzamy wywierać na niego presji. Chcemy, żeby był normalnym dzieckiem, bawił się i miał kolegów
Haryz jest lubianym dzieckiem. Łatwo nawiązuje relacje z rówiesnikami choć woli rozmawiać z dorosłymi.
Lubi skakać po kałużach, śpiewać i rysować. Mamy cichą nadzieję, że kiedyś spożytkuje swoje zdolności w jakimś pożytecznym celu. Ale tak naprawdę dla nas najważniejsze jest to, żeby był szczęśliwy
Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com