Pola Raksa

Pola Raksa
Pola Raksa
Pola Raksa

Od czasu premiery serialu telewizyjnego "Czterej pancerni i pies" widzowie zapamiętali i pokochali pielęgniarkę Marusię, w którą wcieliła się Pola Raksa.

Sukces aktorki stał się jeszcze poważniejszy po nakręceniu melodramatu "Zosya".

Było to pierwsze i bardzo udane doświadczenie wprowadzenia zagranicznej aktorki do kina radzieckiego. A jej popularność w ZSRR graniczyła z szaleństwem. W tamtych latach kobiety masowo ścinały włosy "pod Polę", a kwadrat z grzywką był najmodniejszą damską fryzurą.

Popularne wiadomości teraz

Kasia Cichopek przygotowała dla swojej córki wspaniałą niespodziankę. O takiej atrakcji marzy każda mała dziewczynka

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

Nowe fakty dotyczące związku Karpiela-Bułecki z Krupińską zaskoczą wszystkich:

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Pola Raksa
Pola Raksa
Pola Raksa

A dla wielu mężczyzn stała się ideałem piękna. Polski aktor Jerzy Stuhr stwierdził kiedyś, że to dzięki niej wybrał sobie zawód.

Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz
Beata Tyszkiewicz
Beata Tyszkiewicz

Kolejna aktorka, o której wyglądzie marzyło wiele dziewczyn w latach 90. Tyszkiewicz zaczęła występować w filmach w latach 60. Po premierze filmu A. Konczałowskiego "Gniazdo szlachty", w którym zagrała rolę Warwary Ławreckiej, spadła na nią po prostu ogromna sława.

Piękną Polkę podziwiał nawet prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow, nazywając ją "naszą słynną aktorką".

W 1992 roku wystąpiła we wspólnym polsko-rosyjskim filmie "Piękna nieznajoma", opartym na opowiadaniu Aleksieja Tołstoja "Zemsta". Aktorka grała również Białorusinów — w 2001 roku ukazał się film w reżyserii Michaiła Ptaszuka "W sierpniu '44...", gdzie Tyszkiewicz wcieliła się w rolę pani Grolińskiej.

Obecnie aktorkę można sporadycznie zobaczyć w programach telewizyjnych (w szczególności pojawiła się w telewizji w programie "Taniec z gwiazdami"). W wolnym czasie lubi fotografować i cieszyć się życiem w swojej warszawskiej posiadłości.

Elżbieta Starostecka

Elżbieta Starostecka
Elżbieta Starostecka
Elżbieta Starostecka

Po filmie Trędowata, w którym Starostecka zagrała główną rolę, stała się tak popularna w Związku Radzieckim, że wiele kobiet w połogu nadało swoim córkom imię Elżbieta.Urocza aktorka miała też bardzo przyjemny głos.

Elżbieta Starostecka
Elżbieta Starostecka
Elżbieta Starostecka

Anna Dymna

Anna Dymna
Anna Dymna
Anna Dymna

Aktorka ta zasłynęła w ZSRR rolą Marysi we wspaniałym polskim filmie "Znachor", choć wcześniej zdążyła zagrać w ponad 20 filmach.

Oprócz "Znachora" Annę można zobaczyć w takich filmach jak "Trędowata", "Do ostatniej kropli krwi", "Mistrz i Małgorzata" (1988), "Dama z kameliami" i innych.

Ewa Szykulska

Ewa Szykulska
Ewa Szykulska
Ewa Szykulska

Urocza polska aktorka jest dobrze znana radzieckim widzom dzięki romantycznemu filmowi "Gwiazda zwodniczego szczęścia", gdzie aktorka wcieliła się w rolę Poliny Geble.

Ewa Szykulska — aktorka wszechstronna grała różne kobiety i o tragicznym, i o romantycznym losie. Udało jej się ponownie wcielić w Apollinarię Susłową, pierwszą namiętność Dostojewskiego w "Dwudziestu sześciu dniach z życia Dostojewskiego" oraz zagrać Zinę, dziewczynę pisarza, w filmie opartym na autobiograficznym scenariuszu Gabryłowicza "Wyznanie miłości". Podczas kręcenia tego filmu Ewa zakochała się w żonatym reżyserze i to tak bardzo, że próbował nawet opuścić rodzinę, ale w pewnym momencie opamiętał się.

Barbara Brylska

Barbara Brylska
Barbara Brylska
Barbara Brylska

I wreszcie chyba najbardziej popularna i uwielbiana przez wielu polska aktorka — Barbara Brylska. Swoją niebotyczną urodą po premierze kultowego filmu E. Riazanowa urzekła setki tysięcy mężczyzn w ZSRR, którzy marzyli o spotkaniu tej samej Nadii.

Gwiazda "Ironii losu" nigdy nie zdawała się rozumieć, dlaczego spadła na nią tak wielka sława. Reżyser Riazanow przy tej okazji powiedział kiedyś tak: "Stała się narodową rosyjską aktorką. Moja ulubiona rosyjska aktorka. Wiesz, dzięki temu filmowi. Nie rozumiała, dlaczego taki sukces, to ona nadal nie rozumie, chyba ... ".

W Polsce jej kariera aktorska rozpoczęła się jeszcze w latach 60.

Barbara Brylska
Barbara Brylska
Barbara Brylska

Po tym czasie zaczęła częściej pojawiać się na srebrnym ekranie. Do jej znanych dzieł filmowych należą: "Ślady sokoła" (1968), "Białe wilki" (1968), "Droga słońca" (1968) i "Mewy" (1968). (1968), "Białe wilki" (1969), epopeja filmowa "Wyzwolenie", "Anatomia miłości" (1972).

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.net