Joanna Koroniewska, popularna polska aktorka, niedawno podzieliła się na Instagramie niezwykle emocjonalnym wpisem dotyczącym śmierci swojej tragicznie zmarłej mamy.

Mało kto wie, że już w wieku 22 lat Joanna musiała pożegnać swoją ukochaną rodzicielkę, a do dziś niechętnie wraca do wspomnień z tamtego okresu. W swoim wpisie aktorka zdradza także, jak wyglądała jej mama Teresa.

Joanna Koroniewska nie ukrywa, że mimo upływu ponad 20 lat nadal nie potrafi pogodzić się z tą tragedią, która dotknęła ją w tak młodym wieku. Mimo że często dzieli się swoim prywatnym życiem na Instagramie, tylko raz wcześniej wspomniała o swojej mamie Teresie.

Na co dzień aktorka publikuje posty związane głównie z mężem, Maciejem Dowborem, oraz od czasu do czasu z córkami - Janiną i Helenką. Jednak w roku 2020 opublikowała poruszający wpis w pełni poświęcony swojej tragicznie zmarłej mamie.

Mama Joanny Koroniewskiej zmarła w 2000 roku po trudnej walce z rakiem piersi. Z tej okazji żona Macieja Dowbora, która do tej pory nie chciała ujawniać zdjęć z dzieciństwa, postanowiła opublikować wspólne zdjęcie z matką. Joanna uważała, że nadeszła odpowiednia chwila, ponieważ październik, miesiąc, w którym opublikowała wpis, jest poświęcony walki z rakiem piersi.

Popularne wiadomości teraz

Allan Krupa przechodzi na islam? Syn Edyty Górniak o zmianie wyznania

Serce łamiące pożegnanie. Nekrolog Krzysztofa Ibisza zbiera kondolencje z każdej strony

Cała Polska jest w żałobie. Nie żyje znany aktor z "Barw szczęścia" i "Na Wspólnej"

Małgorzata Rozenek-Majdan w żałobie. Smutne wieści o bliskim członku rodziny

Joanna Koroniewska postanowiła wykorzystać swoją historię w szczytnym celu, aby zwrócić uwagę swoich fanek na zagrożenie, jakie niesie ze sobą rak piersi, i zachęcić je do regularnych badań, które mogą uratować życie. Przez wiele lat unikała rozmów na temat swojej mamy i przyczyny jej śmierci, ale w tym szczególnym wpisie postanowiła otworzyć się przed swoimi obserwatorami, aby przekazać im ważne przesłanie. Utrata matki była dla niej największą tragedią w jej życiu.

Nigdy wcześniej nie pokazywałam Mamy. Dlaczego teraz się na to zdecydowałam? Minęło dokładnie 20 lat i 11 dni od jej śmierci. I jednej z największych tragedii w moim życiu. To tak strasznie dawno temu. Tak wiele się zmieniło, a mimo wszystko ból nadal pozostał. I pewnie będzie mi towarzyszył zawsze. Była taka pozytywna, zawsze uśmiechnięta. Ja zostałam sama. Bez ojca, rodzeństwa. Na wiele lat - zaczęła w swoim emocjonalnym wpisie Joanna Koroniewska.

Aktorka przyznała, że mimo upływu czasu nadal odczuwa ogromny ból po stracie matki Teresy. W dalszej części wpisu ujawniła, że jej mama zmarła na raka piersi i przypomniała, jak ważna jest profilaktyka i regularne badania.

Boli nadal i pewnie zawsze będzie bolało. Nie lubię października. Zawsze będzie kojarzył mi się z jej odejściem. Ale paradoksalnie ten miesiąc jest miesiącem walki z rakiem piersi, choroby, której mojej Mamie nie udało się pokonać. Ciągle mówimy o badaniach, ale czy je rzeczywiście wykonujemy?! Czy wiecie, że na fantomie możecie same nauczyć się wykrywać zmiany w piersiach?! Że NAPRAWDĘ badanie może uratować nam życie?! - napisała w poście Joanna Koroniewska.

Na zakończenie wpisu aktorka wyraziła swoje wsparcie dla wszystkich osób walczących z tą chorobą i zachęciła kobiety do regularnych badań i profilaktyki.

Ja widziałam w szpitalu z Mamą młode dziewczyny, którym dzięki szybkiej diagnozie się udało! Oby w naszym życiu było jak najmniej takich tragedii. Dlaczego po tylu latach zdecydowałam się na ten krok? Ponieważ pomyślałam sobie, że jeśli przez publikację tego zdjęcia choć jedna dziewczyna zadba o siebie i pójdzie w końcu na badania, to warto było to zrobić - zakończyła Joanna Koroniewska.

Ten szczery i poruszający wpis Joanny Koroniewskiej nie tylko ujawnia jej osobiste doświadczenia, ale również skupia uwagę na ważnej kwestii profilaktyki i walki z rakiem piersi. Jej historia stanowi inspirację dla innych, aby dbać o swoje zdrowie i regularnie poddawać się badaniom, które mogą pomóc w wykryciu choroby w jej wczesnym stadium.

Pisaliśmy również o: Jarosław Bieniuk odkrywa prawdę o swoim związku z Zuzanną Pactwą. "Moja miłość jest dojrzała"

Może zainteresuje Cię to: Marcin Prokop odkrywa swoje młodzieńcze lata. Zdjęcia wzbudzają poruszenie w sieci

Przypominamy o: Niezapomniany wypad nad morze. Marcin Hakiel i Dominika wzbudzają sensację swoją odważną postawą i nowym, intrygującym tatuażem