Jego niezwykły talent i charyzma podbiły serca widzów na całym świecie, a rola Zbigniewa Filarskiego w legendarnym serialu "M jak miłość" uczyniła go ikoną telewizji.

Smutek ogarnął fanów kina i teatru, gdy 26 sierpnia 2023 roku obiegła ich smutna wiadomość o odejściu ukochanego aktora. Związek Artystów Scen Polskich podzielił się tą doniosłą informacją, oficjalnie potwierdzając, że Andrzej Precigs zakończył swoją niezwykle bogatą karierę w wieku 74 lat.

ZASP wydał wzruszający komunikat, który brzmiał:

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu - napisano w mediach społecznościowych.

Data pogrzebu, ustalona na 5 września 2023 roku, stała się dniem, na który czekało wiele serc. Uroczystość odbyła się w kaplicy Halpertów, znajdującej się na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ulicy Młynarskiej 54 w Warszawie. To w tym miejscu aktor został pożegnany przez swoich najbliższych i przyjaciół.

Popularne wiadomości teraz

"Nie ufaj Lisie, to zła osoba. Znam ją od 20 lat". To nie powstrzymuje jej przed korzystaniem z usług twojego męża

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

Kaplica była wypełniona po brzegi członkami rodziny i bliskimi przyjaciółmi Andrzeja Precigsa, którzy przyszli oddać hołd temu wielkiemu artyście. W powietrzu unosiła się mieszanka smutku, ale również wdzięczności za jego niezwykłe osiągnięcia w świecie sztuki.

Pan Bóg zamknął księgę życia Andrzeja, bardzo pięknego i bogatego. Wspaniały aktor, jeden z tych ostatnich, którzy mają wspaniały warsztat aktorski, wielki społecznik ale przede wszystkim wspaniały mąż i ojciec. Chcemy dziękować za życie, które splotło się z naszymi drogami, stało się obecne dla nas wszystkich, dla najbliższych i dla fanów. Źródło dobroci - wspominał aktora kapłan.

Ciało aktora zostało skremowane, a jego prochy umieszczone w pięknej drewnianej urnie, na której widniało jego imię, nazwisko i data odejścia. Przed urną ustawiono czarno-białe zdjęcie młodego Andrejza Precigsa, z czarną wstęgą symbolizującą żałobę.

Podczas uroczystości zauważono dwa sztandary - jeden należący do Straży Miejskiej, świadczący o zaangażowaniu aktora w życie społeczne, a drugi od Związku Artystów Scen Polskich, podkreślający jego głębokie związki z kręgiem artystycznym.

Mimo że Andrzej Precigs odszedł, pozostawił po sobie nie tylko niezapomniane role, ale także pamięć o człowieku, który swoim talentem i charyzmą zdobył serca wielu ludzi. Jego ostatnie pożegnanie było momentem, w którym rodzina i wielbiciele mogli wspólnie uczcić jego życie i wkład w polską kulturę.

Andrzej Precigs, aktor legenda, pozostanie w naszych sercach na zawsze.

Pisaliśmy również o: Dramatyczne wydarzenie przerywa zdjęcia do "M jak miłość". Co się stało

Może zainteresuje Cię to: Katarzyna Cichopek wprawia w łzy fanów. Wzruszający moment z aktorką. "Płakałam razem z Tobą"

Przypominamy o: Dramatyczna sytuacja wokalistki Dwa Plus Jeden. Jej dom rozpada się na jej oczach