Historia Kabuli wstrząsnęła Martyną. Kiedy kobieta słuchała opowieści młodej, lecz bardzo doświadczonej przez los albinoski trudno było jej powstrzymać łzy.

Kiedy Martyna pojawiła się w wiosce Kabuli, dziewczyna była samotna, skrzywdzona i opuszczona. Jej kolor skóry sprawił, że ludzie ją krzywdzili. Wówczas Kabula nie miała ochoty na rozmowę z nikim oprócz Boga!

Nie pierwszy raz do Buhangija przyjechali zagraniczni dziennikarze. Wiedziałam, że z tych odwiedzin nic nie wynika. Ot, zapytają o coś, porobią zdjęcia i znikną, jak zwykle. Nie chciałam z nikim rozmawiać. Jedyną osobą, z którą wtedy rozmawiałam, był Bóg. Nie obchodziło mnie, kim jest ta czekająca na mnie reporterka. Ani czego chce

W Tanzanii, kraju gdzie urodziła się Kabula trwa okrutny proceder. Kabula będąca albinoską bardzo cierpi z tego powodu. Osoby takie jak ona są okaleczane i zabijane. Z ich skóry wyrabia się mikstury i amulety. Niektórzy przypisują częściom ciała albinosów magiczną moc i kupują je na czarnym rynku.

Popularne wiadomości teraz

Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

Najkrótsze małżeństwa w historii. Rekordziści pokłócili się i rozstali się w dniu ślubu

Maryla Rodowicz skarży się na brak pieniędzy: "Trzeba zaciskać pasa jak nigdy"

Ale wtopa! Katarzyna Cichopek pokazała przypadkiem rozebranego męża. Ma się czym pochwalić

Kabula także została pozbawiona ręki. Pewnej nocy do jej rodzinnego domu wpadła banda mężczyzn i odrąbali Kabuli rękę. Dziewczyna leżąc w kałuży krwi błagała o pomoc. Jej matka chcąc uratować jej życie i oszczędzić Kabuli bólu wysłała ją do ośrodka dla albinosów z dala od rodziny.

Dziewczyny w ośrodku nie odwiedził nikt. Ani matka, ani ojciec, który jak sądzono jest zamieszany w atak na córkę. Dzień, w którym pojawiła się tam Martyna był dla Kabuli początkiem nowego życia. Kabula uważa, że wymodliła sobie Martynę u Boga. To jej Anioł Stróż.

Martyna i Kabula są sobie bardzo bliskie i obie bardzo wierzące. Obie przyznają, że wiara w Boga nie raz uratowała im życie. Czasem jak zgodnie twierdzą, nie pozostaje nic innego jak modlitwa!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com