W ostatnim czasie na językach wszystkich był nie kto inny jak były i przyszły zarazem prezes TVP, czyli Jacek Kurski. Kontrowersje wokół jego osoby wywołał bowiem jego ślub kościelny z partnerką Joanną, z którą do tej pory żyli w małżeństwie cywilnym.

Nic oczywiście dziwnego w zamążpójściu nie ma, oprócz tego, że zarówno Jacek Kurski, jak i jego partnerka mają za sobą rozwód. Polityk ze swoją poprzednią żoną był aż 23 lata, posiadają oni dzieci, a mimo to Kurskiemu udało się uzyskać rozwód kościelny. Dla większości społeczeństwa, a także dla wielu duchownych - był to szczyt hipokryzji. 

Mężczyzna trafił przed sąd, bo puścił bąka. Takie rzeczy dzieją się w Polsce

Jednak Jacek Kurski postanowił odnieść się do nieprzychylnych komentarzy udzielając obszernego wywiadu prawicowemu magazynowi "W sieci", w którym powiedział jasno co myśli o osobach, które negują jego postępowanie.

Popularne wiadomości teraz

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Dla nas, dla mnie i mojej żony Joanny, ten ślub był bardzo ważnym duchowo wydarzeniem, dlatego że bardzo się kochamy. Ci zaś, którzy nas tak mocno krytykują, sami często żyją w konkubinatach, zdradzają swoich współmałżonków i nie potrafią ułożyć sobie życia. To ludzie nieszczęśliwi i samotni, którzy albo nie wierzą w miłość, albo jej nie spotkali. I po prostu zazdroszczą. To jęk zawiści - stwierdził prezes TVP.

Sylwia Grzeszczak znów zmieniła fryzurę. Piosenkarka tym razem poszła na całość

W wywiadzie nie zabrakło także zapewnień, że cały proces uzyskania kościelnego rozwodu był bardzo żmudny i niczym nie różnił się od spraw toczonych w tej kwestii u ludzi niezwiązanych z polityką.

To trwało prawie cztery lata, procedura była trudna, ciężka, skomplikowana, wnikliwa. Nawet bolesna. Nie ma mowy o załatwianiu czegoś w takiej sprawie. Poza tym diecezja, której trybunał orzekał w tej sprawie, ma najniższy w kraju odsetek zgód na unieważnienie. Zostaliśmy potraktowani tak jak wszyscy, którzy pragną sakramentalnego małżeństwa i chcą usunąć przeszkody na drodze do powiedzenia sobie "tak" w obliczu Boga. To prawda, że mieliśmy w sobie dużo determinacji, ale to chyba nie świadczy o nas źle - dodał

Jacek Kurski włożył wiele wysiłku w to, by wybielić swoje zachowanie.. Przekonały Was jego argumenty?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com