Nie mogła dłużej znieść myśli o budzeniu się obok mężczyzny, którego nie kochała. Rozwód wydawał się jedynym wyjściem, ale strach przed groźbami męża trzymał ją jako zakładniczkę.

"Pozbawię cię wszystkiego, jeśli spróbujesz odejść. Zostaniesz bez dachu nad głową z trójką naszych dzieci" - groził jej Andrzej.

Te słowa zawsze brzmiały w jej głowie jak złowieszczy wyrok. Jednak pewnego wieczoru, gdy Andrzej wyjechał w delegację, Katarzyna postanowiła poprosić o pomoc swoją przyjaciółkę Annę.

"Anna, nie wiem, co robić. Boję się, że zostanę sama, bez pieniędzy i wsparcia" - przyznała Katarzyna z niepokojem w głosie. Anna, trzymając ją za ręce, odpowiedziała:

"Katarzyno, jesteś silna. Znajdziesz wyjście. Najważniejsze, by nie trwać w tym toksycznym małżeństwie. Pamiętaj, że zawsze mogę ci pomóc w każdy możliwy sposób".

Popularne wiadomości teraz

"Moja teściowa zniszczyła moje małżeństwo, a teraz prosi o pozwolenie na widzenie się z jej wnukami: ma odwagę"

"Mój mąż odmówił zarejestrowania mnie w mieszkaniu, ale nie odmówił zarejestrowania przyjaciela: oczywiście, że mu ufa"

"Pewnego dnia otrzymałem telefon, który zmienił moje życie, była to córka znajomego: powiedziała, że nie żyje"

"Chcę iść do mojej kochanki, ale jeśli zostawię żonę, zostanę z niczym"

Katarzyna zainspirowała się słowami przyjaciółki. Zaczęła szukać informacji na temat praw i możliwości dla samotnych matek, konsultowała się z prawnikami i stopniowo tworzyła plan działania.

Jej determinacja rosła z każdym dniem. W końcu nadszedł dzień, w którym Katarzyna zebrała się na odwagę i złożyła pozew o rozwód. Nie obyło się bez trudnych momentów, zwłaszcza gdy Andrzej próbował wywierać presję na dzieci.

Katarzyna była jednak nieugięta, broniła swoich praw i praw swoich dzieci. Stopniowo jej życie zaczęło się poprawiać.

Znalazła pracę, a dzięki wsparciu przyjaciół i odpowiedniej pomocy prawnej była w stanie zapewnić sobie i swoim dzieciom godną przyszłość.

Z każdym dniem Katarzyna czuła, jak wraca jej pewność siebie. Zdała sobie sprawę, że ona i jej dzieci są teraz wolni od toksycznych relacji i że mają przed sobą nowe życie, pełne nadziei i możliwości.