Kiedyś byłem świadkiem bardzo dziwnej sytuacji, dziewczynki miały wtedy około 14-15 lat.

Ojciec dał lekcję swoim córkom, które były bardzo aroganckie.

Spędzaliśmy wakacje w jego domu. Piliśmy herbatę i rozmawialiśmy o ważnych wydarzeniach. I wtedy do domu weszły dzieciaki i zaczęły głośno rozmawiać o czymś swoim, zupełnie nas ignorując.

Dziewczyny, może byście trochę lepiej posprzątały? W pokoju jest bałagan, nawet łóżka nie są pościelone" - powiedział im.

- Dlaczego to ty rządzisz? Powiedziano nam dzisiaj w szkole, że istnieją prawa, które chronią dzieci i rodzice nie mają prawa wykorzystywać pracy dzieci — odpowiedziały chórem.

Popularne wiadomości teraz

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

- Następnie wspólnie wyjęli telefony i położyli je na stole. W prawie nie jest napisane, że ojciec ma obowiązek kupować nowe iPhone'y. Komputera też nie włączaj — pobiegniesz do biblioteki przygotować się do lekcji.

Nie będę płacił za internet, a prawo o tym nie mówi. Przy okazji, będziemy teraz nosić ubrania z drugiej ręki, bo tego prawo nie reguluje. A na zimę kupię ci tanie buty — ciepłe i przytulne.

Córki natychmiast zajęły się obowiązkami domowymi, choć długo mamrotały coś pod nosem. Moja przyjaciółka uśmiechnęła się i powiedziała do mnie:

- Dorastają. No nic, później będą idealnymi gospodyniami.

Przy dźwiękach sprzątania rozmawiałyśmy dalej o tym, co cieszy i smuci nasze dusze.