Pewnego wieczoru otrzymałem telefon od mojej matki, że planuje świętować swoje urodziny w ten weekend. Czeka więc na moją żonę, aby pomogła jej w gotowaniu i sprzątaniu. Nie będzie w stanie poradzić sobie sama, ponieważ zaprosiła wielu gości, około 20 osób.

Zapytałem mamę, co dokładnie mam zrobić i wolałbym tego nie robić. Zaczęła: wyprać zasłonki, wyprasować je i powiesić, posprzątać pokoje, zrobić zakupy świątecznych potraw i oczywiście samo gotowanie.

Zaniemówiłem, moja żona jest w siódmym miesiącu ciąży, a moja matka ma sumienie tyle na nią zrzucać.

A co z moim szwagrem i starszą siostrą? Mieszkają z nią i w zasadzie też mogliby brać czynny udział w przygotowaniach do świąt. Jednak mama od razu zaczęła mi przerywać, mówiąc, że kompletnie postradałam zmysły. Mój zięć zajmie się dzieckiem, a córka pójdzie do fryzjera i zrobi makijaż. Była wcześniej umówiona.

Kiedy wróciłem do domu, opowiedziałem żonie o całej rozmowie z matką, a ona była zszokowana. Nie wiedziałem, co robić, ponieważ nie mogliśmy po prostu przyjść jako goście i zignorować prośby mojej matki.

Popularne wiadomości teraz

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

W końcu zadzwoniłem do matki i zapytałem, dlaczego moja żona, która była w siódmym miesiącu ciąży, mogła sprzątać, gotować i robić wszystko inne, ale jej córka nie powinna pomagać w salonie, czy naprawdę powinna tam chodzić przez cały dzień.

Moja matka była niezadowolona i rozłączyła się. Nie wiem, czy postąpiłem słusznie, ale moja żona nie jest pracownikiem najemnym.