Oczywiście, nie mógłbym szybko uzbierać kilku dodatkowych milionów. Musiałem, jak wszyscy zwykli ludzie, wziąć kredyt hipoteczny.

Póki nie jestem żonaty i nie utrzymuję rodziny, mogę sobie pozwolić na duże miesięczne spłaty. Wcześniej opłacałem naukę mojej młodszej siostry na studiach i pomagałem jej finansowo na kieszonkowe. Robiłem to z własnej woli.

Bardzo chciałem pomóc moim rodzicom. Tak trwało przez prawie trzy lata. A wczoraj, zapraszając wszystkich do siebie, ogłosiłem uroczyście o moim nowym własnym mieszkaniu, za które będę musiał spłacać kredyt jeszcze przez długi czas.

Powiedziałem, że nie będę już w stanie opłacić dalszej nauki siostry, ponieważ teraz spłacam kredyt hipoteczny. A jaka była reakcja? Wybuchł straszny skandal. Wiecie z powodu czego? Rodzice zaczęli się oburzać:

– Jak teraz będziemy odpoczywać? Teraz będziemy musieli oddać za naukę wszystko, co uzbieraliśmy! To takie egoistyczne z twojej strony.

Popularne wiadomości teraz

"W sobotę zastałam syna i synową w ich mieszkaniu. Otworzyłam drzwi kluczem i oniemiałam"

"Mieszkał z kobietą i trójką jej dzieci. Nasza córka miała dwa lata. Patrząc na moją córkę, zapomniałem o wszystkich swoich problemach"

"Dlaczego taka piękna kobieta jest smutna": miły nieznajomy podszedł do kobiety z czwórką dzieci i zaproponował jej spotkanie

"Syn przyprowadził narzeczoną na spotkanie. Stałam przy kuchence przez sześć godzin, ale wszystko zmieniło się, gdy tylko usiedliśmy do kolacji"

Ciekawe, że moi rodzice nigdy mnie nie zapraszali na podróże, a siostra nigdy nie dzwoniła, żeby po prostu się dowiedzieć, jak mi idzie. Zawsze zwracali się do mnie tylko o pomoc i o pieniądze.

Wczoraj to ostatecznie zdałem sobie sprawę. Bo wszystkie nasze rozmowy i kontakty sprowadzały się tylko do pytań, kiedy opłacę naukę albo coś im kupię. Nie mam do nich żalu, ale nie rozumiem, dlaczego zaczęli się tak do mnie odnosić.