Nie mam już siły jej niańczyć, że teraz moja kolej na spacer.

Osobiście wróciłam z pracy dopiero o drugiej nad ranem, a dziś mam zajęcia na uczelni.

Po urodzeniu młodszej siostry nikt inny nie interesował się tym, czego chciała Marta. Jej rodzice uważali, że powinna im we wszystkim pomagać. Musiała sprzątać, prać i gotować.

Musiała zrezygnować ze wszystkiego dla swojej siostry. Rodzina nie miała nawet pieniędzy na jej studia w instytucie, bo w tym czasie młodsza córka kończyła szkołę, więc wszystkie pieniądze szły na bal maturalny.

W wieku dwudziestu lat Marta nagle zdała sobie sprawę, że nie żyje, ale istnieje. Postanowiła zdawać na studia i przestała dokładać się do wspólnego rodzinnego budżetu. Przeznaczała jedynie pewną kwotę na opłaty za media, a nawet jadała oddzielnie od rodziny. Rodzice byli oburzeni zachowaniem córki.

Popularne wiadomości teraz

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

Przez pół roku relacje między nimi były napięte, a potem Katarzyna, młodsza siostra, zaskoczyła wszystkich wiadomością o ciąży. Nie zamierzali legalizować związku z ojcem ich nienarodzonego dziecka.

Nawet dziecko nie było dla nich dobrym powodem do ślubu. Na deser wszyscy dowiedzieli się, że dziewczyna została wyrzucona z uczelni w zeszłym semestrze z powodu słabych wyników w nauce.

Rodzice natychmiast przypomnieli sobie o przerażonej córce. Powiedzieli jej, że ma młodszą siostrę i musi jej we wszystkim pomagać. Co więcej, Marta nie miała nikogo innego i musiała wychowywać dziecko sama.

To właśnie po tej rozmowie Marta dostała kota. Puszysty zwierzak stał się jej najlepszym przyjacielem i zawsze cieszył się na widok swojej właścicielki. Jej matka była niezadowolona i domagała się, by spędzała czas z siostrzeńcem.

Marta jednak nie zareagowała na te słowa, a Smiley nawet nie pomyślał o ustąpieniu miejsca dziecku.

Marta długo znosiła wszystkie upokorzenia. Jednak pewnego dnia jej cierpliwość się załamała. Postanowiła się przeprowadzić. Wynajęła mieszkanie, przeniosła swoje rzeczy i wróciła po kota. Jednak kota nie było w domu. Wybiegł na ulicę i nikt go nie zatrzymał.

Po przeprowadzce Marta rzadko rozmawiała z Katarzyną i jej rodzicami.